0

Acer Iconia One 8 (B1-850). Tablet do podstawowych zastosowań

Acer Iconia One 8 (B1-850)
Acer na targach CES 2016 zaprezentował nie tylko nowego Switcha 12 S, ale także tablet dla rodzin, dzieci lub początkujących użytkowników. Jest to nic innego, jak Acer Iconia One 8 (B1-850). Nie jest to zaawansowany technologicznie sprzęt, ale pozwala na przeglądanie sieci, odtwarzanie filmów i granie w proste gry, a aplikacja Acer Kids Center to przyjazny dla dziecka interfejs i kontrola rodzicielska.

Acer Iconia One 8 (B1-850) wyróżnia się 8-calowym ekranem o rozdzielczości HD. Wyświetlacz został wykonany w technologii IPS. Interfejs zapewnia system Google Android w wersji 5.1. Prawidłowe funkcjonowanie zapewnia czterordzeniowy procesor MediaTek oraz 1 GB RAM.

Na wszelkie dane oraz aplikacje zarezerwowano 16 GB, ale w każdej chwili można skorzystać z slotu microSD do 128 GB. Do dyspozycji jest także port microUSB, jack 3.5 mm, WiFi, Bluetooth oraz kamera 2 Mpix.

Acer Kids Center. Kontrola rodzicielska w Iconia One 8

Iconia One 8 (B1-850) posiada aplikację Kids Center, o uproszczonym interfejsie użytkownika przyjaznym dla dzieci. W aplikacji można znaleźć sprawdzone treści, w tym filmy, gry, książki i strony internetowe. Zawiera ona także funkcje kontroli rodzicielskiej, takie jak blokowanie dostępu do niezatwierdzonych treści, sprawdzanie treści przed udostępnieniem ich dziecku, czy nawet ustawienie dziennego czasu użytkowania tabletu.

Autorskie rozwiązania

Iconia One 8 (B1-850) posiada inteligentne narzędzia opracowane przez Acer, które upraszczają codzienne czynności:

  • EZ WakeUp – za pomocą jednego dotknięcia lub dwukrotnego stuknięcia tablet zostaje uaktywniony i otwiera wcześniej wybraną aplikację,
  • EZ Snap – umożliwia zrobienie zrzutu ekranu za pomocą prostego uszczypnięcia trzema palcami. Zrzuty można łatwo edytować i udostępniać,
  • System Doctor – Zarządza pamięcią urządzenia, pojemnością i aplikacjami, w celu optymalizacji działania systemu.

Acer Iconia One 8 (B1-850). Cena i dostępność

Acer Iconia One 8 (B1-850) będzie dostępny w Polsce w marcu 2016 roku, wtedy też zostanie podana cena urządzenia. Nowa Iconia One 8 jest dostępna w wersji z białą lub czarną obudową.

źródło: informacja prasowa Acer Polska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz