0

MWC 2016: Lenovo prezentuje nowe tablety Lenovo TAB3

Lenovo TAB3 10 Business

Lenovo TAB3 10 Business

Firma Lenovo na tegorocznych targach elektronicznych Mobile World Congress 2016 w Barcelonie zaprezentowała trzy nowe tablety z serii Lenovo TAB3. Są to urządzenia przeznaczone do pracy i zabawy.

Lenovo TAB3 10

Lenovo TAB3 10 Business pracuje pod kontrolą systemu oraz aplikacji dedykowanych do zastosowań biznesowych. Funkcja Android for Work™ oferuje specjalne profile biznesowe, a także wyższy poziom zabezpieczeń i łatwość zarządzania tabletem, który ma fabrycznie zainstalowane aplikacje przydatne w pracy, tj. Android for Work, sklep Google Play for Work oraz Kiosk Mode umożliwiający konfigurację TAB3 10 Business jako interaktywnego kiosku. Urządzenie to obsługuje także branżowe rozwiązania do zarządzania pracą w klasie, punktem sprzedaży i internetową opieką medyczną. Produkt dodatkowo zaspokaja oczekiwania użytkowników związane z wytrzymałością, bowiem jest przystosowany do użytkowania w trudnych warunkach, o czym świadczy certyfikat odporności na kurz i zachlapania IP52 oraz zastosowanie technologii P2i, a także odpornego na zadrapania panelu wykonanego ze szkła Gorilla® Glass 3.

Tablet TAB3 10 Business korzysta z oprogramowania sprzętowego szyfrowania, a także możliwości zdalnego sterowania oraz wykorzystywania reguł. TAB3 10 Business ma wbudowaną trwałą ochronę punktu końcowego, która zabezpiecza sieci biznesowe, a także geotechnologię, która umożliwia firmom śledzenie urządzenia, a nawet tworzenie stref geograficznych. System zarządzania urządzeniem mobilnym umożliwia nie tylko zdalne sterowanie, ale także dyskretną instalację aplikacji oraz blokowanie sprzętowe i programowe.

Zabezpieczono także możliwości elastycznego zarządzania miejscem pracy tabletu oraz jego integrację z infrastrukturą firmy. Czterordzeniowy procesor 1,3GHz umożliwia szybką i wydajną pracę wielozadaniową oraz obsługę wielu okien. Pracownicy mogą zachować mobilność przez cały dzień, korzystając z baterii wystarczającej nawet na 12 godzin , a także z pełnego zestawu funkcji do pracy w drodze, takich jak USB on-the-go do łatwego podłączania pamięci zewnętrznej, złącz Y- i T-, RJ45 oraz czytnika kart pamięci. Całości dopełniają szerokie funkcjonalności w zakresie łączności, takie jak NFC, Dual-Band Wi-Fi AC, pełna łączność GPS oraz opcjonalny modem 4G.

Tablet ten może służyć zarówno do cyfrowych prezentacji, jak i połączeń konferencyjnych, oferując wysokiej klasy rozwiązania wizualne i dźwiękowe, m.in. 10-calowy wyświetlacz IPS Full HD z panelem Gorilla® Glass 3 oraz dwa głośniki z technologią dźwięku Dolby Atmos®. Dwa aparaty, główny o rozdzielczości 8-megapikseli z autofocus oraz przedni z 5-megapiskelową matrycą pozwalają wykonać zdjęcia o wysokiej jakości.

Lenovo dba o zdrowie dzieci

Dbając o zdrowie dzieci i zapobiegając niekorzystnemu wpływowi niebieskiego światła z ekranu urządzenia na oczy, tablety TAB3 7 i TAB3 8 zostały wyposażone w technologię adaptacji wyświetlania, która odfiltrowuje światło o tej barwie. Wyświetlacz może dostosowywać obraz i dźwięk w zależności od tego, na co patrzy użytkownik. Automatycznie reguluje także jasność i kolor na podstawie wykrywanego przez czujniki oświetlenia zewnętrznego.

Lenovo TAB3 7

Lenovo TAB3 7

TAB3 7 i TAB3 8 to tablety wszechstronne i wydajne, działające z czterordzeniowymi procesorami 1,0 GHz, wyposażone w dwie kamery: 2 MP z przodu i 5 MP z tyłu, a także z technologię dźwięku kinowego Dolby Atmos®. Dostępna jest także opcjonalna wersja z modemem 4G LTE do szybkich połączeń z internetem w drodze.

Lenovo TAB3 7

Kompaktowy i kolorowy TAB3 7 wyposażono w 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości HD, który zapewnia naturalne i intensywne barwy. Odporny na zachlapania tablet posiada specjalną warstwę hydrofobową w technologii P2i oraz certyfikat IP52.

Lenovo TAB3 8

Lenovo TAB3 8

Lenovo TAB3 8

TAB3 8 jest wyposażony w 8-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD oraz dwa przednie głośniki z technologią kinowego dźwięku Dolby Atmos. Model ten oferuje także opcje bezpiecznego przeglądania internetu i ograniczeń czasowych oraz specjalny tryb dziecięcy.

Lenovo TAB3. Ceny i dostępność

  • TAB3 10 Business – w cenie 199 USD (Wi-Fi), 249 USD (2 GB/LTE) i 299 USD (3 GB/LTE) od czerwca 2016;
  • TAB3 7 – w cenie 79 USD (Wi-Fi), 99 USD (8 GB/LTE) i 129 USD (16 GB/LTE) od czerwca 2016;
  • TAB3 8 – w cenie 99 USD (Wi-Fi) i 149 USD (LTE) od czerwca 2016,

źródło: informacja prasowa Lenovo

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz