0

Listonic. Lista zakupów na tablecie z Androidem. „Napisz” ją głosowo

listonic na tablety z google androidAplikację Listonic kojarzę już od kilku lat, ale w ostatnim czasie wypuszczono dedykowaną aplikację na tablety. Oprogramowanie Listonic na tablety z Google Android pozwala na tworzenie listy zakupów za pomocą głosu.

Czemu akurat tablety? Przedstawiciele Listonica zapewniają, że ponad 40 proc. tabletów jest zamontowanych w kuchni na stałe. Dzięki dodawaniu głosowemu, umożliwiającemu podyktowanie całej listy naraz, można stworzyć listę przeglądając szafki czy lodówkę.

Listonic zapamiętuje historię zakupów i opiera się na mechanizmach umożliwiających automatyczne uzupełnianie listy o regularnie kupowane produkty.

listonic na tablety z google android

Listonic na tablety został wykonany zgodnie z wytycznymi Material Design rekomendowanymi przez Google. Posiada Responsive UI, dzięki któremu wygląd aplikacji dostosowuje się do wymiarów urządzenia.

To nie koniec zmian w Listonicu. Filip, twórca Listonica, zapewnia, że niedługo zobaczymy aplikację na zegarki z Androidem oraz stronę WWW dopasowaną do tabletu.

Jak działa dodawanie listy zakupów za pomocą głosu

Listonic na zdjęciach

listonic na tablety z google android

listonic na tablety z google android

listonic na tablety z google android

listonic na tablety

Plany Listonic na przyszłość:

Michał Rogowicz: Kiedy pojawił się pomysł na Listonica specjalnie na tablety? Co dokładnie sprawiło, że podjęliście taką decyzję?
Filip Miłoszewski: Pomysł chodził za nami od dobrych kilku lat, po prostu od zawsze priorytetowa dla nas była appka na telefon. Kiedy wydaliśmy nową wersję Listonica w Material Design i po kilku miesiącach zobaczyliśmy jak bardzo skoczyła nam używalność i wystawiane oceny stwierdziliśmy, że pora na kolejne urządzenia. 40% właścicieli tabletów korzysta z nich w kuchni, podczas gotowania i planowania posiłków. Listonic świetnie tu pasuje, szczególnie z nowym dodawaniem głosowym.

MR: Rozumiem, że Google Android staje się dla Was priorytetem. Powód? Najwięcej użytkowników, grupa docelowa, łatwość w tworzeniu aplikacji?
FM: 80% użytkowników Listonic korzysta z tej platformy. Stwierdziliśmy, że aby zrobić najlepszą listę zakupów na świecie lepszą strategią będzie skupienie się na jednej platformie, przetestowanie tego, co najbardziej angażuje użytkowników i dopiero w dalszej kolejności przełożenie tego na iOS.

MR: Macie już pomysł na nowe funkcjonalności?
FM: Chcemy aby Listonic cały czas pozostał prostą i wygodną listą zakupów. Równocześnie ma stawać się coraz bardziej sprytny tzn. na podstawie historii zakupowej podpowiadać rzeczy w stylu: „Właśnie rozpoczął się sezon na dynię, dodać do listy?” „Czy nie zapomniałeś dodać białego sera? Kupujesz go regularnie.” „7 z 10 produktów na Twojej liście jest w promocji danym sklepie”. Budujemy system który można nazwać czymś podobnym do Google Now / AI dla codziennych zakupów.

MR: Czy możemy liczyć na jakieś rabaty u Państwa partnerów?
FM: W najbliższych miesiącach na pewno zwiększy się ilość sklepów wyświetlających promocje w Listonic, a specjalne rabaty zawsze można znależć w innej naszej appce – kuponyzbik.pl. Żbik został stworzony dokładnie w tym celu, działa tak: gdy wybierzesz kupon na dany produkt (np. jogurt) możesz go kupić w dowolnym sklepie, wystarczy, że prześlesz nam paragon. Po zweryfikowaniu paragonu wysyłany cash back na konto użytkownika.

MR: Jakie macie dalsze plany rozwoju?
FM: W najbliższym czasie szykuje się aplikacja na Android Wear oraz zupełnie nowa strona – również w Material Design. Chcemy aby ktoś kto korzysta z platformy Android mógł zarządzać listami na każdym możliwym urządzeniu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz