0

Brak zasięgu w Apple iPad lub iPhone? Rozwiązanie jest dość proste

Sample messaging app on smartphone
Użytkownicy sprzętu Apple mogą spotkać się z problemem, jakim jest brak zasięgu w Iphone lub iPadzie. Warto wtedy zasugerować się wsparciem na oficjalnej stronie Apple. Często okazuje się bowiem, że wcale nie jest to awaria urządzenia, a jedynie brak wiedzy na temat usług operatora.

W przypadku gdy na naszym urządzeniu wyświetla się komunikat „brak sieci”, „szukam” lub nie możemy połączyć się z siecią komórkową/danych komórkowych, amerykańska firma zaleca w pierwszej kolejności sprawdzenie zasięgu sieci naszego operatora. Czasami zdarza się, ze po prostu nie włączyliśmy sieci komórkowej. Gdy przebywamy zagranicą

warto sprawdzić czy skonfigurowaliśmy obsługę roamingu danych. Należy wtedy przejść do Ustawienia > Sieć komórkowa > Roaming danych.

Jeśli powyższe kwestie są ok, wtedy należy przejść do standardowych czynności, które wykonujemy w przypadku wielu innych sprzętów. Mianowicie, należy wyłączyć i włączyć jeszcze raz iPhone lub iPada, ewentualnie wyjąć i włożyć z powrotem kartę SIM. Po włączeniu urządzenia sprawdzamy czy jest dostępne uaktualnienie ustawień operatora. Jeśli nadal nie możemy złapać zasięgu, wtedy można przejść do resetu ustawień sieci Ustawienia > Ogólne > Resetuj > Resetuj ustawienia sieciowe. Niestety, spowoduje to usunięcie wszystkich używanych wcześniej haseł, co będzie wiązało się z koniecznością ustawiania ich od nowa.

Nadal nie działa? Warto wtedy skontaktować się z operatorem i sprawdzić czy wszystko z naszym kontem jest ok, czy mamy właściwy plan taryfowy i nie został zablokowany nam dostęp do usług sieci komórkowej.

Czasami powód jest prozaiczny – na danym terenie wystąpiła awaria, która skutkuje przerwą w działaniu usług. Innym sposobem na złapanie zasięgu może być uaktualnienie telefonu iPhone lub iPada do najnowszej wersji systemu iOS.

Jeśli powyższe działania nie przyniosły rezultatu, wtedy niestety trzeba zakładać najgorsze, mianowicie awarię urządzenia. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak oddanie Iphone lub Ipada do serwisu.

Źródło:

Support Apple – https://checkcoverage.apple.com

ESPO, serwis Apple w Warszawie – http://espo.com.pl/uslugi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz