0

ProtectedMSG. Aplikacja do szyfrowania wiadomości na iOS oraz Android

W dzisiejszych czasach prywatność stała się bardzo mylnym pojęciem. Każda aplikacja, każdy serwis służący do komunikacji przechowuje nasze wiadomości, zdjęcia i wszelkie inne informacje. Dlatego z dużą dozą niepewności podszedłem do aplikacji ProtectedMSG, która zapewnia, że wszystkie wiadomości są niszczone po przeczytaniu. Nie ma możliwości, aby ją jeszcze raz przeczytać. Sprawdziłem jak to jest w praktyce.

Na stronie ProtectedMSG.com można przeczytać:

„Jeśli zależy Ci na prywatności to dobrze trafiłeś. Tutaj możesz wysyłać prywatne wiadomości, które ulegają samodestrukcji po odczytaniu. Po prostu wpisz swoją wiadomość w poniższym polu i kliknij ‚Utwórz Wiadomość”

Bardzo mnie to ciekawiło, ponieważ nie do końca w takie informacje wierze. I postanowiłem to sprawdzić.

Wysyłanie zaszyfrowanej wiadomości

Jak to działa? Otóż każda wiadomość generowana jest jako nowa strona WWW. I po przeczytaniu jest ona automatycznie kasowana. Nie ma możliwości powrotu do niej. Twórcy zapewniają, że nie przetrzymują informacji na serwerze. Można również dołączyć plik, który zostanie zaszyfrowany i również skasowany po pobraniu.

Co zrobić w przypadku kiedy nie chcemy, aby odbiorca przeczytał wysłaną wiadomość? Po prostu otwieramy link i wiadomość znika. Istnieje możliwość sprawdzenia, czy odbiorca przeczytał wiadomość – wystarczy zaznaczyć pole o powiadomieniu e-mailem o odczytaniu.

Pewnie zastanawiacie się, czy odbiorca może skopiować i przekleić wiadomość? Niestety tak. Twórcy aplikacji zapewniają, że nie istnieje żaden sposób aby temu zapobiec.

Wszystkie nieodczytane wiadomości są automatycznie usuwane po 30 dniach od ich utworzenia.

ProtectedMSG dla iOS oraz Google Android

Oprogramowanie ProtectedMSG jest obecnie dostępne na przeglądarki internetowe oraz dla systemów operacyjnych iOS, i Google Android.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz