0

iPhone 7 bez opcji 64GB?

Każdy kolejny model smartfona wprowadzany na rynek różni się funkcjonalnością od swoich poprzedników – ponieważ zwiększają się możliwości tych nowoczesnych urządzeń, modyfikowana jest również ich techniczna specyfikacja.

Obecnie za pomocą smartfona możemy zrobić wysokiej jakości zdjęcia, zapisać w pamięci urządzenia nawet kilka tysięcy utworów muzycznych i pobrać z sieci setki aplikacji, dzięki którym korzystanie z telefonu będzie przyjemniejsze. Wszystko to sprawia, że użytkownicy coraz większą wagę przykładają do pojemności pamięci wewnętrznej, a modele 16GB powoli tracą popularność.

Jaki będzie nowy iPhone?
Już we wrześniu ma pojawić się nowy iPhone 7, a jeśli wierzyć plotkom, to może okazać się, że rezygnacja z modeli 16GB dotyczy również marki z Cupertino. Niektórzy przewidują, że najnowszy smartfon od Apple nie będzie dostępny w wariancie z taką pojemnością pamięci wewnętrznej. Ponadto zniknąć ma również model z 64GB, który obecnie cieszy się największym zainteresowaniem konsumentów.

maxresdefault-6

Popularność 64GB
Chociaż premiera najnowszego smartfonu Apple spodziewana jest dopiero we wrześniu, już dzisiaj można spotkać się z przewidywaniami fanów marki co do pojemności pamięci iPhone’a 7. Zgodnie z tymi prognozami podstawową opcją będzie model z 32GB pamięci wewnętrznej. Na ich weryfikację przyjdzie jeszcze trochę poczekać, ale warto wspomnieć, że wcześniej podobne przewidywania się sprawdzały. Znawcy tematu twierdzą, że to dobra zmiana. 16GB jest obecnie przeżytkiem, a u konkurencyjnych dla Apple marek, jak np. LG czy Samsunga, najniższym standardem jest 32GB. Ma to duże znaczenie ze względu na fakt, że rozszerzenie pamięci iPhone za pomocą karty micro SD jest niemożliwe, stąd też większa pojemność pamięci wewnętrznej z pewnością odpowie oczekiwaniom użytkowników smartfonów Apple.

samsung-galaxy-s6-edge-4

Inne opcje
Zgodnie z przewidywaniami najnowszy iPhnone ma być dostępny również z pojemnością pamięci wynoszącą 128GB oraz 256GB. Może więc okazać się, że nie tylko mało popularna „szesnastka” odejdzie do lamusa, ale również wariant, który od dawna cieszył się największym zainteresowaniem użytkowników, czyli 64GB. Jak wynika z danych idealo odnoszących się do zainteresowania smartfonami iPhone 6, to właśnie model 64GB był wybierany przez prawie 50% użytkowników. Dla porównania na iPhone’6 Plus zdecydowało się 41% konsumentów, zaś na iPhone’a 6 – 62%.

idealo_iphone-6-z-64gb

Sposób na pozyskanie klientów?
Jeśli Apple zgodnie z przewidywaniami zrezygnuje z wariantu 64GB, może to być próba pozyskania większej liczby klientów, którzy do tej pory zainteresowani byli smartfonami z pamięcią o pojemności 128GB. Jak wynika z danych idealo, to właśnie ten najdroższy wariant był najbardziej popularny wśród osób wybierających model Plus – zdecydowało się na niego od 31% do 35% konsumentów. Oczywiście wszelkie doniesienia na temat opcji najnowszego smartfona marki Apple są nieoficjalne i póki co nie pozostaje nic innego, jak czekać do września, kiedy to ma zostać oficjalnie zaprezentowany nowy iPhone 7.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz