0

AVM na IFA 2016: Dużo nowości!

Niemiecka firma AVM to producent sprzętu sieciowego, którego bardzo cenie. Chociaż ich produkty do najtańszych nie należą, to jednak pod względem funkcjonalności, według mnie, nie mają sobie równych. Na targach IFA 2016 w Berlinie zaprezentowano wiele nowości.

Na targach IFA w Niemczech zobaczyć można nowe modele routerów FRITZ!Box do korzystania z szybkiego Internetu i sieci domowej, bogatej w funkcje komfortowe. Niedawno wprowadzony FRITZ!Box 7580 zapewnia duży zasięg inteligentnej sieci WiFi dzięki technologii Multi-User MIMO (MU-MIMO). Pierwszy bezprzewodowy router AVM 4×4 umożliwia uzyskanie prędkości do 1733 Mbit/s (5 GHz) oraz 800 Mbit/s (2,4 GHz). Co więcej, vectoring VDSL pozwala na dostęp do szybkiego Internetu. Kompletny system telefoniczny, zawierający bazę DECT oraz system FRITZ!OS zaspokoi wszystkie potrzeby komunikacyjne. FRITZ!Box 7560 jest wydajnym routerem VDSL z obsługą szybkiej technologii Wireless AC. Pozwala on na osiągnięcie do 866 Mbit/s w paśmie 5 GHz i 450 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz. Dzięki obsłudze gigabitowej sieci LAN, komputery PC, konsole do gier i inne urządzenia, mogą korzystać z szybkiego dostępu do sieci. Dodatkowo FRITZ!Box 7560 ma wbudowaną wysokiej jakości centralkę telefoniczną oraz serwer multimediów.

FRITZ!Box 7580

FRITZ!Box 7580

FRITZ!Box 7560

FRITZ!Box 7560

AVM rozszerza swoją ofertę routerów bezprzewodowych. Nowy model AVM FRITZ!Box 4040 posiada kompaktową obudowę i jest starszym bratem mniejszego i popularnego FRITZ!Box 4020. Jest to idealny dodatek dla wszystkich, którzy już korzystają z modemu (kablowego, DSL, światłowodowego) i potrzebują szybkiej bezprzewodowej sieci LAN dla nowoczesnych tabletów i komputerów. Nowy FRITZ!Box realizuje transmisje za pomocą technologii Wireless AC + N z prędkością do maksymalnie 866 Mbit/s + 400 Mbit/s w tym samym czasie. Inne urządzenia mogą być włączone do sieci domowej za pomocą kabli sieciowych i czterech gigabitowych portów LAN. Oczywiście, dostępne są także liczne funkcje FRITZ!OS.

FRITZ!Box 6430 Cable

FRITZ!Box 6430 Cable

AVM rozszerza swoją ofertę routerów FRITZ! za sprawą odelu FRITZ!Box 6430 Cable. FRITZ!Box 6430 Cable obsługujący bonding kanałów 16 x 4 oferuje pobieranie z prędkością do 880 Mbit/s i wysyłanie danych z prędkością do 120 Mbit/s w sieciach kablowych. W sieci domowej urządzenie transmituje dane za pomocą technologii Wireless N (2,4 GHz) z prędkością 450 Mbit/s oraz przez 4 gigabitowe porty LAN. Router jest dodatkowo wyposażony w system telefoniczny i stację bazową DECT dla telefonów bezprzewodowych i realizacji inteligentnych aplikacji domowych. Aktualny topowy model dla dostępów kablowych – FRITZ!Box 6490 Cable – z obsługą bondingu 24 x 8, pozwalający pobierać dane z prędkością 1320 Mbit/s jest dostępny w sprzedaży detalicznej od 1 sierpnia, kiedy to w Niemczech weszły w życie nowe regulacje prawne umożliwiające swobodny wybór routera abonenckiego.

Inteligentny dom Smart Home: Pierwsze sterowanie grzejnikiem ze znakiem AVM oraz inteligentna wtyczka do zastosowań zewnętrznych

Po raz pierwszy AVM prezentuje własny kontroler ogrzewania: W połączeniu z routerem FRITZ!Box, FRITZDECT 300 zarządza temperaturą w domu i pomaga oszczędzać energię. Jest on w bezpieczny sposób zintegrowany z siecią domową za pośrednictwem dedykowanego kanału DECT ULE i można nim łatwo zarządzać za pomocą komputera PC, smartfona, tabletu lub słuchawki FRITZ!Fon. Nowym sterownikiem ogrzewania AVM można nawet zarządzać z wewnątrz sieci domowej lub spoza niej za pośrednictwem aplikacji MyFRITZ!App. Urządzenie zapewnia realizację różnorakich funkcji komfortowych, takich jak wybór indywidualnych harmonogramów, detekcję otwartego okna, zabezpieczenie kluczem oraz ochronę przed osadzaniem się kamienia.

FRITZ!DECT 210

FRITZ!DECT 210

Oprogramowanie FRITZ!DECT 300 można również uaktualniać, a więc dostępne będą regularnie dodawane nowe funkcje. Urządzenie można łatwo zamontować na popularnych zaworach grzejnikowych. Funkcjonalność dostępnej wkrótce wtyczki FRITZ!DECT 210 do zastosowań zewnętrznych, pozwoli rozciągnąć sieć domową, opartą na urządzeniach FRITZ! na cały dom oraz ogród. Za jej pomocą można ręcznie lub automatycznie sterować fontannami, oświetleniem, zraszaczami i wieloma innymi urządzeniami. Użytkownicy mogą również zmierzyć zużycie energii lub sprawdzić temperaturę z wewnątrz domu i spoza niego, za pomocą telefonu DECT, komputera PC, smartfonu lub tabletu.

FRITZ!DECT 300

FRITZ!DECT 300

Innowacje FRITZ!: FRITZ!Powerline z dwuzakresową bezprzewodową siecią LAN i inteligentną kartą FRITZ!WLAN stick

Na targach IFA 2016, AVM zaprezentuje nową gamę produktów FRITZ!Powerline do połączeń gigabitowych. Za pomocą urządzenia FRITZ!Powerline 1260E, urządzenia z dostępem do sieci mogą być łatwo zintegrowane z domową infrastrukturą poprzez gniazdo elektryczne. Dzięki wbudowanej obsłudze dwuzakresowej bezprzewodowej sieci LAN, nawet urządzenia niewyposażone w gniazdo kabla, można podłączyć do sieci. Nowy FRITZ!Powerline transmituje dane za pomocą technologii Wireless AC z prędkościami do 866 Mbit/s (5 GHz) oraz Wireless N (2,4 GHz) do 450 Mbit/s. Nowością jest również FRITZ! WLAN stick AC 430 MU-MIMO. Wkrótce dostępny na rynku produkt umożliwia komputerom i notebookom, które nie obsługują bezprzewodowej technologii AC lub MU-MIMO, korzystanie z większej szybkości transmisji. Nowy FRITZ!WLAN Stick pozwala uzyskać przepustowości rzędu 433 Mbit/s. Oprócz tego, pamięć USB obsługuje pasmo 2,4 GHz jak i 5 GHz.

AVM FRITZ!WLAN Stick AC 430 MU-MIMO

AVM FRITZ!WLAN Stick AC 430 MU-MIMO

Nowa aplikacja MyFRITZ!App i pierwszy rzut oka na inteligentny system FRITZ!OS

Z aplikacją MyFRITZ!App 2 for Android użytkownicy routera FRITZ!Box mają łatwy i bezpieczny dostęp do sieci domowej, czy to w domu, czy w podróży. Bezpłatna aplikacja informuje użytkowników w ciągu kilku sekund o połączeniach telefonicznych, wiadomościach głosowych i innych zdarzeniach w sieci domowej. Aplikacja umożliwia mobilny dostęp do zdjęć, muzyki i innych danych zapisanych na FRITZ!Box. Inteligentne wtyczki, sterowniki ogrzewania DECT, automatyczne sekretarki lub ustawienia przekierowania połączeń mogą być łatwo zarządzane z poziomu MyFRITZ!App z dowolnej lokalizacji. W razie potrzeby, aplikacja daje również dostęp do innych urządzeń w sieci domowej niezależnie od lokalizacji. Dzięki następnej wersja FRITZ!OS sieć domowa oparta na routerze FRITZ! będzie jeszcze inteligentniejsza. Umożliwi ona integrację z siecią domową takich urządzeń, jak czujniki lub styki drzwi / okien, które używają HAN-FUN – rozszerzenia standardu DECT ULE . Modele FRITZ!Fon otrzymają nowy ekran startowy Smart Home, a inteligentna wtyczka FRITZ!DECT 200 aktywowany lokalnie czujnik akustyczny. Oświetlenie i inne podłączone urządzenia będą reagowały na klaśnięcia, stukanie i tym podobne dźwięki. Dodatkowo, wkrótce dostępna wersja pozwoli routerom FRITZ!Box na współpracę z telefonami przenośnymi, które obsługują CAT-iq 2.0.

FRITZ!Box 6430 Cable. Najważniejsze funkcje

– bonding kanałów 16 x 4 zgodny z DOCSIS 3.0 (880 Mbit/s przy pobieraniu, 120 Mbit/s przy wysyłaniu)
– Technologia 3 x 3 Wireless N z przepustowością do 450 Mbit/s (2,4 GHz)
– 4 x gigabitowy port LAN
– 2 x USB 2.0
– Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
– 2x port dla aparatów analogowych lub faksu (port a/b)

FRITZ!Box 6490 Cable. Najważniejsze funkcje

– bonding kanałów 24 x 8 zgodny z DOCSIS 3.0 (1320 Mbit/s przy pobieraniu, 240 Mbit/s przy wysyłaniu)
– 3 x 3 Dual Wireless AC + N z prędkością 1300 Mbit/s + 450 Mbit/s
– 4 x gigabitowy port LAN
– 2 x USB 2.0
– Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
– Wewnętrzny port ISDN S dla cyfrowych telefonów lub centralki abonenckiej
– 2x port dla aparatów analogowych lub faksu (port a/b)
– W połączeniu z aplikacją FRITZ!App TV lub VLC Player, możliwa transmisja TV (DVB-C) w sieci bezprzewodowej do urządzeń mobilnych w sieci domowej

FRITZ!Box 7580. Najważniejsze funkcje

– Obsługa vectoringu dla VDSL
– Gigabitowy port WAN, zapewniający elastyczną współpracę z modemami kablowymi lub optycznymi
– 4 x 4 dual band Wireless AC + N z Multi-User MIMO Wave 2 (1733 Mbit/s + 800 Mbit/s)
– 4 x gigabitowy port LAN
– 2 x USB 3.0
– Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
– Wewnętrzny port ISDN S dla cyfrowych telefonów lub centralki abonenckiej
– 2x port dla aparatów analogowych lub faksu (port a/b)

FRITZ!Box 7560. Najważniejsze funkcje

– Port VSDL o przepustowości do 100 Mbit/s ze wsparciem dla vectoringu
– Równoczesna obsługa standardu Dual Wireless AC + N z prędkością 866 Mbit/s (5 GHz) + 450 Mbit/s (2,4 GHz)
– 4 gigabitowe porty LAN dla komputerów PC, konsol do gier i innych urządzeń sieciowych
– 1 port USB 2.0 dla drukarek i dysków sieciowych
– Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
– 1 port dla aparatu analogowego lub faksu (port a/b)

FRITZ!Box 4040. Najważniejsze funkcje

– Gigabitowy port WAN do podłączenia modemu kablowego, DSL, optycznego lub istniejącej sieci
– 2 x 2 Dual Wireless AC + N z prędkością 866 Mbit/s + 400 Mbit/s
– 4 x gigabitowy port LAN
– 1 x port USB 3.0 + 1 x port USB 2.0

FRITZ!WLAN Stick AC 430 MU-MIMO. Najważniejsze funkcje

– Interfejs Wireless AC z prędkością do 430 Mbit/s i obsługą Multi-User MIMO
– Obsługa Wireless N z prędkościa do 150 Mbit/s
– Dwuzakresowa sieć radiowa (2,4 GHz lub 5 GHz)
– Łatwa procedura podłączenie Stick & Surf
– Najwyższe standardy szyfrowania dzięki WPA2

FRITZ!Powerline 1260E. Najważniejsze funkcje:

– Gigabitowa prędkość w infrastrukturze elektrycznej i szybka sieć Wireless AC
– Łącze internetowe przez sieć elektryczną z prędkością brutto do 1200 Mbit/s
– 1 x gigabitowy port LAN
– 2 x 2 Dual Wireless AC + N z prędkością 866 Mbit/s + 400 Mbit/s
– Kompaktowy adapter umożliwiający integrację z siecią domową, opartą na infrastrukturze elektrycznej dla urządzeń, posiadających interfejsy sieciowe
– Komputery przenośne, tablety i smartfony mają dostęp do bezprzewodowego internetu w całej przestrzeni życiowej domostwa.
– Automatyczne szyfrowanie AES z kluczem o długości 128 bitów już po wyjęciu z pudełka – ochrona danych
– Maksymalne bezpieczeństwo bezprzewodowej sieci LAN dzięki WPA2, łatwa konfiguracja dzięki WPS

FRITZ!DECT 300 – Nowy, inteligentny sterownik ogrzewania marki AVM (premiera targowa)

– Sterownik ogrzewania z inteligentnym przełączaniem
– Automatyczne i precyzyjne zarządza temperaturą w pomieszczeniu.
– Pomaga oszczędzać energię poprzez zmniejszenie kosztów ogrzewania
– Prosta konfiguracja za pomocą routera FRITZ!Box, łatwa obsługa za pomocą komputera PC, urządzeń mobilnych
– Zdalne sterowanie za pomocą MyFRITZ!App
– Połączenie z domową siecią za pomocą szyfrowanego kanału DECT ULE
– Do wyboru indywidualne harmonogramy
– Detekcja otwartego okna, blokada za pomocą klucza, ochrona przed osadzaniem kamienia
– Łatwy montaż na popularnych zaworach grzejnikowych
– Aktualizacja w celu uzyskania nowych funkcji

FRITZ!DECT 210. Najważniejsze funkcje

– Inteligentna wtyczka z ochroną przed zachlapaniem (IP 44) do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz
– Przełączanie ręczne lub automatyczne z możliwością ustawienia indywidualnych harmonogramów
– Funkcja rejestracji zużycia energii: pomiar, rejestracja, porównanie
– Wbudowany czujnik temperatury o szerokim zakresie pomiaru
– Połączenie z domową siecią za pomocą szyfrowanego kanału DECT ULE
– Wygodne zarządzanie poprzez komputer, notebook, smartfon lub tablet
– Nowe funkcje dzięki darmowym aktualizacjom

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz