1

Tablet na prezent – zobacz o czym powinieneś pamiętać

Mobilność, niewielkie rozmiary i szerokie możliwości jakie daje sprzęt – to najważniejsze z zalet nowoczesnych tabletów. Urządzenia te, będące znakomitym kompromisem, pomiędzy laptopami i smartfonami, każdego roku zdobywają rzesze nowych zwolenników. Dlatego właśnie tablet z pewnością będzie również znakomitym pomysłem na prezent bożonarodzeniowy.

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego jeśli jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego prezentu dla ukochanej osoby, przyjrzyj się bliżej tabletom. Urządzenia tego typu to prezent uniwersalny – możesz go kupić zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie, niezależnie od wykonywanego zawodu czy profesji. Tablety są po prostu niezwykle funkcjonalne i wygodne w obsłudze. Jak dobrać jednak sprzęt idealny? Sprawdź na co powinieneś zwrócić uwagę.

System operacyjny

Najważniejszymi graczami na rynku systemów operacyjnych są obecnie iOS, Android oraz Windows. Każdy z nich posiada swoje mocne i słabe strony, jednak zastanawiając się, który z nich wybrać, postaw na oprogramowanie, z jakiego korzysta już osoba, której tablet wręczysz. Dzięki temu urządzenie będzie mogło łatwo współpracować np. ze smartfonem.

Największą popularnością wśród użytkowników cieszą się iOS oraz Android i to właśnie dla tych systemów jest dedykowanych najwięcej aplikacji.

tablet-na-prezent-zobacz-o-czym-powinienes-pamietac_2-rtv-euro-agd

Wielkość ekranu

Tablety sprawdzają się znakomicie, jako uzupełnienie dla smartfonów oraz notebooków, dzięki ich rozmiarom. Urządzenia te nadają się do pracy lub oglądania filmów np. podczas wyjazdu, kiedy klasyczny laptop byłby niewygodnym rozwiązaniem, a z kolei smartfon nie zapewniałby komfortu pracy.

Optymalną wielkością ekranu, która pozwoli na wygodną pracę i jednocześnie nie wpłynie niekorzystnie na mobilność sprzętu, jest 10 cali. Wśród urządzeń z tego przedziału warto zwrócić uwagę np. na Lenovo Yoga Tablet 2 10″ (1050L) LTE.

Wydajność urządzenia

Kolejnym istotnym elementem, jest odpowiedni dobór podzespołów w tablecie, który zapewni płynną pracę sprzętu. W tej kwestii wszystkie urządzenia sygnowane logo Apple, słyną z wręcz legendarnej wydajności, dlatego decydując się na iPada Pro, możesz być praktycznie pewny sprawnego działania urządzenia. Niestety, jak wszystkie urządzenia Apple, tablety opatrzone symbolem jabłuszka są znacznie droższe od tych proponowanych przez innych producentów.

Przykładowo, jeśli tablet będzie urządzeniem przeznaczonym do oglądania filmów lub gier, należy wybrać taki, który posiada procesor główny wyposażony w 4 lub nawet 8 rdzeni. W takiej roli znakomicie sprawdzi się np. Nvidia SHIELD K1, na którym można odpalić nawet gry o tak rozbudowanej grafice, jak np. Wiedźmin 3.

tablet-na-prezent-zobacz-o-czym-powinienes-pamietac-rtv-euro-agd

3G czy Wi-Fi

Aby tablet faktycznie umożliwiał pracę czy korzystanie z Internetu w podróży lub poza miejscem, w którym dostępne jest połączenie z siecią Wi-Fi, powinien on posiadać wbudowany modem 3G lub nawet jego nowsza wersję, czyli 4G. Takie rozwiązanie będzie szczególnie przydane, jeśli urządzenie będzie wykorzystywane do celów biznesowych, ponieważ pozwoli na nieograniczoną swobodę pracy. Niestety, tego typu tablety są droższe od ich odpowiedników nie posiadających slotu na kartę sim.

Przykładami urządzeń posiadających tego typu modem są: Huawei MediaPad X2 czy Samsung Galaxy Note Pro.

Ponadto, poszukując idealnego tabletu na prezent, warto również zwrócić uwagę na wydajność baterii, która zapewni długą, bezprzewodową pracę. Dodatkowym atutem z pewnością będą np. klawiatura, którą można podłączyć do urządzenia czy specjalne piórko, dzięki któremu urządzenie będzie pełnić funkcję tabletu graficznego. Nie bez znaczenia jest także waga oraz wielkość sprzętu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz