0

HP TouchPad – Dual Boot do Androida 2.3.5 i webOS [wideo]

HP TouchPad

Po tym jak HP obniżyło cenę swojego TouchPada do zaledwie 100$, wielu dostrzegło w tym możliwość zdobycia najtańszego na rynku tabletu działającego na Honeycombie. Jakim cudem? Poprzez zakup produktu od HP i uruchomienie na nim Androida 3.x. Cóż, jak na razie praktyki tego typu nie przynosiły nic szczególnego oprócz kilku niestabilnych rozwiązań.

W końcu możemy wam jednak zaprezentować w miarę udany port umożliwiający uruchomienie zarówno Androida 2.3.5 jak i fabrycznie zainstalowanego w TouchPadach webOS – patrz wideo poniżej. Oba OS-y działają na urządzeniu, a za dokonanie tego odpowiedzialna jest specjalnie powołana grupa Team Touch DROID. Aby podwójny rozruch był możliwy, konieczne jest podpięcie urządzenia do komputera w celu wpisania odpowiednich poleceń i komend.

Jak na razie, Team Touch DROID pracuje nad uruchomieniem ekranu dotykowego, który z dziwnych powodów nie chce działać pod Androidem oraz na przyśpieszeniu działania procesora pod tymże właśnie systemem, aby zmiana OS-u miała w ogóle jakikolwiek sens. Możemy być jednak dobrej myśli, biorąc pod uwagę, że projekt został zapoczątkowany dopiero tydzień temu, a wersja dla szerszego grona odbiorców ma być dostępna już niedługo. Pozostaje więc tylko pytanie – czy lepszym rozwiązaniem będzie dual boot, czy też bezpośrednie ładowanie się Androida 2.3.5?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel