0

Niemcy wypowiadają wojnę Galaxy Tab: całkowity zakaz sprzedaży!

iPad vs Samsung GalaxyPo ostatnich wydarzeniach Republika Niemiec mogłaby śmiało zmienić nazwę na AppleLand, szczególnie kiedy pod uwagę weźmiemy liczbę decyzji podjętych na rzecz nadgryzionego jabłka i przeciwko Samsungowi. To właśnie tutaj po raz pierwszy mówiono w Europie o zablokowaniu sprzedaży Galaxy Tab 10.1, to właśnie tutaj zakaz ten cały czas się utrzymuje i co więcej, znajduje zastosowanie także w przypadku dopiero co zaprezentowanego Galaxy Tab 7.7. Co więcej, sprawy mają się jeszcze pogorszyć…

Na chwilę obecną wydaje się, że lokalne władze zadecydowały, aby na zawsze zakazać dystrybucji Galaxy Tab i wszystkich jego wersji na terenie Niemiec. Powód? Bezczelne kopiowanie designu iPada przez Samsunga oraz kradzież innych pomysłów, czyli kontynuacja sporu, który już od dłuższego czasu trwa w sądzie jak i poza nim. Większość osób oczkuje, że Samsung wygra batalię prawną z Apple, które podpierało się spreparowanymi zdjęciami jako dowodami. Niestety, wszystko wskazuje na to, że to chyba nadgryzione jabłko jest na prowadzeniu, sąd uznał bowiem, że produkty są do siebie zbyt podobne.

Przedstawiciele Samsunga są bardzo mocno rozczarowani decyzją i widzą w niej ograniczenie praw konsumentów w Niemczech. Odwołania od tego wyroku powinniśmy się spodziewać w przeciągu kilku następnych tygodni. Ciekawostką jest fakt, że także HTC powoli zaczyna wchodzić w konflikt z Apple. Czy mamy więc się spodziewać, że Niemcy wprowadzą zakaz sprzedawania także tych urządzeń?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel