0

Tablet AliYun od Alibaby z obsługą języka angielskiego

AlibabaAlibaba jest chińską firmą e-commerce, która świadczy usługi dla małych przedsiębiorstw i stanowi część grupy zatrudniającej 22,000 pracowników – jest to więc bardzo ważny gracz na rynku azjatyckim. Na chwilę obecną tak ważny, że posiada nawet własny system operacyjny szerzej znany jako AliYun. Uruchomiony miesiąc temu, po ponad trzech latach przygotowań i zaangażowaniu pracy 1200 inżynierów, ma być dostępny na tworzonym obecnie tablecie.

Oparty na AliYun OS tablet ma pojawić się na rynku w przeciągu następnych dwóch miesięcy i co cieszy najbardziej, posiadać wsparcie dla języka angielskiego. W przypadku gdy nie jesteś zaznajomiony z tymże oprogramowaniem to opiera się ono o zasadę tak zwanego cloud computingu (wirtualizacji usług komputerowych) i umożliwia uruchamianie aplikacji przygotowanych pod Androida. Oprócz tego oferuje wsparcie dla HTML-a 5 oraz innych aplikacji webowych. Na rynku znajduje się już urządzenie o nazwie K-Touch Cloud Smartphone W700, bazujące właśnie na AliYun i posiadające procesor Tegra 2.

Jeśli chodzi o tablety od Alibaby, mają one być kolejnym pretendentem do rywalizowania z iPadem, przynajmniej tak stwierdził Wang Jian – główny architekt koordynujący pracę nad AliYun OS. W przeciągu najbliższych dni zaprezentowana ma być angielska wersja systemu operacyjnego, tak aby przyzwyczaić użytkowników do środowiska i interfejsu, który dostępny będzie w urządzeniu. Na chwilę obecną, Alibaba prowadzi rozmowy z co najmniej trzema producentami sprzętu, jednak bez podawania szczegółów. Jak myślicie, o kogo może chodzić? Czy przedsiębiorstwa takie jak Acer, Huawei, czy też ASUS wchodzą w grę?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel