0

Gamestop – tablet dla gamerów w 2012 roku?

GamestopW przeciągu ostatnich tygodni coraz częściej słyszymy, że przedsiębiorstwa związane z branżą IT oraz świadczeniem usług w Internecie zapowiadają wyprodukowanie swoich własnych tabletów. Do marek takich jak Amazon, czy też azjatyckiej Alibaby, dołącza teraz także Gamestop – firma sprzedająca gry. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać, że urządzenie mobilne bazujące na Androidzie i dostosowane do potrzeb gamerów zostanie zaprezentowane w przyszłym roku.

Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że Gamestop stracił duży procent udziału w rynku ze względu na rosnącą popularność gier mobilnych przeznaczonych na tablety i telefony. Założona w 1984 firma posiada sześć i pół tysiąca oddziałów i świadczy swoje usługi na całym świecie – biznes musi jednak nie iść zbyt dobrze, jeśli jej przedstawiciele zdecydowali się na taki krok.

Tony Bartel, prezes Gamestop powiedział, że do tabletu dołączony będzie także specjalny kontroler, w celu zmiany urządzenia w pełni funkcjonalną konsolę. Przedsiębiorstwo obiecało także, że wypuści kilka autorskich aplikacji i gier, które będą dostępne po bardzo korzystnych cenach. Miejmy nadzieję, że pomysł nie utknie w fazie testowej i już w przyszłym roku będziemy mogli wam zaprezentować tablet dla gamerów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel