0

Premiera Google Wallet – rewolucja na rynku usług płatniczych?

Google WalletDokładnie dzisiejszego ranka, wystartowała całkowicie nowa usługa właścicieli największej wyszukiwarki internetowej na świecie, a mianowicie Google Wallet, która według analityków może mieć predyspozycje do zmiany sposobu dokonywania płatności na zawsze. Usługa zadebiutowała na smartfonie Nexus S 4G, którego producentem jest Sprint. Telefon z zainstalowanym oprogramowaniem mobilnej płatności zastępuje plastikowe karty kredytowe i płatnicze – aplikacja z pewnością robi więc wrażenie.

Google Wallet testowany był już od początku tegorocznej wiosny, z udziałem takich firm partnerskich jak Citi, Sprint, First Data, Visa, American Express i wiele, wiele innych. Rewolucyjna metoda płatności od Google wykorzystuje technologię NFC (Near Field Communications), a wewnątrz aplikacji znajdziesz wirtualne wersje, czy też repliki swoich prawdziwych kart kredytowych.

Możesz użyć Google Wallet jeśli jesteś właścicielem karty Citi MasterCard lub Google Prepaid. Google przewidziało także bonus w wysokości dziesięciu dolarów dla pierwszych osób, które założą swoje konta w usłudze Wallet i będą chcieli korzystać z googlowskiego prepaida. Na chwilę obecną w USA dostępnych jest 140 tysięcy punktów PayPass, które wspierają innowacyjną metodę płatności. W najbliższym czasie spodziewać możemy się kuponów promocyjnych oraz atrakcyjnych zniżek.

Na pewno będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, zanim Google Wallet aktywne będzie w Polsce, miejmy jednak nadzieję, że nastąpi to w przeciągu kilku najbliższych lat. A jakie jest wasze zdanie?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel