0

Barnes & Noble przygotowuje dwa nowe tablety

B&N NookPrzedsiębiorstwo Barnes & Noble z pewnością zdaje sobie sprawę, że przygotowania Kobo do wypuszczenia własnego tabletu oraz nadchodząca premiera Kindle od Amazona, powoduje zaostrzenie walki w tymże segmencie rynku. Nie dziwi więc decyzja o chęci dosyć mocnego zmodyfikowania Nook Color, który wypuszczony zostanie w dwóch całkowicie nowych wersjach.

W pierwszym zamierzeniu, na rynek wypuszczona miał być tylko i wyłącznie Nook Color 2, dostępny w tej samej kategorii cenowej co jego poprzednik. Przedsiębiorstwo zdecydowało się jednak na wyprodukowanie także drugiego modelu, który będzie kosztował 349$, czyli będzie o prawie sto dolarów droższy. Informacja o przyszłych produktach B&N pochodzi z ujawnionego pokazu slajdów, który opisywał plany firmy na następny kwartał – obejmują one między innymi dystrybucję takich urządzeń jak Nook Smart Touch, Encore oraz Acclaim.

Acclaim ma być totalnie świeżym produktem – to właśnie za niego trzeba będzie zapłacić 349$. Nie mamy pojęcia, czego spodziewać się po tymże tablecie, oprócz ciekawego designu, potencjalnej szansy konkurowania z Kindle Tablet i najprawdopodobniej siedmio lub dziewięciocalowego wyświetlacza.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel