0

Amazon Kindle Fire sprzedawany poniżej swojej wartości? Koszty produkcji to 209,63$

Tablet od AmazonWygląda na to, że nowy tablet od Amazon, Kindle Fire, sprzedawany jest po cenie, która nie przekracza kosztów produkcji. Wynoszą one bowiem 209,63$, samo urządzenie kupić można natomiast za 199$. Oznacza to, że na każdym pojedynczym egzemplarzu, Amazon będzie tracił około dziesięciu dolarów!

W ostatnim czasie ujawniono informacje, że cena części wykorzystanych do zmontowania jednego Kindle Fire to 191,65$ – należy do tego doliczyć jednak koszty produkcji i koszty dodatkowe, co finalnie daje nam sumę prawie 210$. Haczyk tkwi jednak najprawdopodobniej w tym, że Amazon umieścił w tablecie zmodyfikowaną wersję Androida z dostępem do jego własnych usług oraz produktów – pomoże to więc z pewnością nadrobić straty wynikające ze sprzedaży i dodatkowo wyjść firmie na znaczny plus.

Kindle Fire jest nie tylko tańszy niż przewidywały prognozy, ale jednocześnie o 50$ tańszy od Nook Color, wyprodukowanego przez konkurencyjne Barnes&Noble. Cena jest więc o połowę niższa niż w przypadku iPada i średnio o sto dolarów niższa w porównaniu z najpopularniejszymi tabletami z Androidem – strata kilku $ na rzecz większej popularności Kindle Fire może się więc opłacać.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel