1

Amazon sprzeda 15 milionów egzemplarzy Kindle Fire do końca 2013?

Amazon Kindle Fire

Nie minął nawet tydzień od czasu ogłoszenia przez Amazon tabletu Kindle Fire, a już wielu ekspertów uważa, że pobije on rekordy popularności. Według najnowszych prognoz i szacunków, przedsiębiorstwo będzie w stanie sprzedaż aż 15 milionów egzemplarzy, przed końcem 2013 roku! Wydaje się to nieprawdopodobne, jednak eksperci z Strategy Analytics, którzy posiadają ogromne doświadczenie w prowadzeniu analiz rynku urządzeń mobilnych, mylą się naprawdę rzadko.

Z tak ogromnym wskaźnikiem sprzedaży, Kindle Fire będzie w stanie pokonać wszystkie inne tablety działające w oparciu o Androida, chyba że w tym czasie na rynku pojawi się jakieś inne urządzenie, które przyćmi pozostałe, nawet iPada.

Według osób, które miały przyjemność trzymać Kindle Fire w rękach, system operacyjny został zbyt mocno zmodyfikowany. Wprowadzone przez Amazon liczne zmiany sprawiają, że czujemy się tak jakbyśmy korzystali z innego mobile OS a nie z Androida. Cały czas jest to jednak Android, a 15 milionów dodatkowych urządzeń działających właśnie na tym systemie operacyjnym, z całą pewnością wpłynie na procentowy rozkład udziału poszczególnych OS-ów w rynku, co jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy walczyć trzeba z iOS.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel

  • Jurek

    Oj raczej ostrożnie podchodziłbym do kindloeuforii. Ma on zbyt wiele ograniczeń brakół w wyposażeniu choćby w stosunku do IdeaPada A1 co to właśnie wszedł do sprzedaży. Kindel jest urządzeniem które ma byc podobne do modnego gadżetu ale ma napędzać kupujących właśnie Amazonowi. Jego prawo znaleźć sposób na przywiązanie do siebie kupującego. Ale jako wolne urządzenie nie zda egzaminu. Poczekajmy jeszcze trzy tygodnie i zobaczymy czy nadal się sprzedaje w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy; bardzo wątpię.