0

Samsung domaga się „kawałka” iPada.. role się odwróciły!

AppleKiedy wydawało się, że wojna patentowa pomiędzy Samsungiem oraz Apple się zakończyła, nagle azjatyckie przedsiębiorstwo wnosi pozew do sądu przeciwko firmie spod znaku nadgryzionego jabłka, twierdząc, że design ich tabletu od samego początku nie był oryginalny.

Pozew został wniesiony przez Samsunga w połowie tego tygodnia, jak na razie tylko na Starym Kontynencie, możemy się jednak spodziewać kolejnych spraw w najbliższym czasie. Jakie jest uzasadnienie oskarżenia? Przedstawiciele organizacji twierdzą, że podstawowe założenia związane z konstrukcją iPada były dostępne i znane na długo przed jego wyprodukowaniem i wypuszczeniem na rynek. Odpowiednie dokumenty zostały więc złożone do Urzędu Harmonizacji dziewiątego września.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Samsung z całą pewnością poprawi swoją pozycję i podreperuje zszarganą opinię, po tym jak sprzedaż Galaxy Tab 10.1 została zablokowana w Europie. Atak koreańskiego przedsiębiorstwa miał miejsce praktycznie zaraz po wniesieniu pozwów przeciwko iPhone 4S we Francji oraz We Włoszech. Jesteśmy bardzo ciekawi jak rozwinie się ta coraz szerzej zakrojona ofensywna Azjatów, można jednak zgadywać, że Apple nie będzie długo czekało bezczynnie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel