4

7-calowy Lenovo IdeaPad A1 Android 2.3 Gingerbread wyceniony na 199$

IdeaPad A1Ostatni raz o najnowszym sprzęcie od Lenovo informowaliśmy w czasie organizowanego przez przedsiębiorstwo eventu De Tour 2011 na terenie Rumunii. Obecnie natomiast, po niespełna miesiącu od tamtego wydarzenia, wiemy na reszcie na ile wyceniony został flagowy model Lenovo, a mianowicie działający na Androidzie 2.3 i posiadający siedmiocalowy wyświetlacz, IdeaPad A1. 199$ to na pewno bardzo przystępna cena, dlatego nowy tablet może spotkać się z dużym zainteresowaniem.

Model ten po raz pierwszy zaprezentowany został na początku zeszłego miesiąca w czasie berlińskich targów IFA 2011 i jest pierwszym siedmiocalowym urządzeniem, którego produkcji podjęło się Lenovo. Bardzo zdziwił mnie fakt, że przedsiębiorstwo zdecydowało się na użycie Androida Gingerbread zamiast Honeycomb, który na modelu z wyświetlaczem o takiej przekątnej, sprawdziłby się idealnie.

Jeżeli chodzi o specyfikacje, to możesz liczyć na ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1024×600 pikseli, procesor 1GHz, aparat 5MP (z tyłu) oraz 2MP (z przodu), 512MB RAM, WiFi, Bluetooth, itd. Podstawową bolączką oprócz wersji OS-a od Google jest także bardzo mała pamięć wewnętrzna – zaledwie 2GB. Dopłacając 50$ możesz jednak zakupić wersję posiadającą aż 14GB pojemności więcej. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to Lenovo IdeaPad A1 trafi do sklepów już dwudziestego siódmego października – ktoś z was będzie zainteresowany kupnem?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel