0

Samsung przegrywa w amerykańskim sądzie z Apple

Galaxy Tab 10.1Po tym jak Samsung przegrał prawną batalię z Apple w Australii, wydawało się, że nic gorszego nie może przydarzyć się koreańskiemu przedsiębiorstwu. Kolejna porcja złych wieści dociera jednak do nas także z USA, gdzie decyzja również podjęta została na korzyść organizacji spod znaku nadgryzionego jabłka. Samsung oraz Apple starły się łącznie w dwudziestu sprawach sądowych w dziesięciu krajach, w czasie których miejsce miało kilka incydentów – między innymi fałszowane dowody oraz wycofanie Galaxy Tab 7.7 z targów IFA 2011.

Sąd Stanów Zjednoczonych uznał, że Samsung Galaxy Tab 10.1 narusza prawa patentowe Apple iPada. Jednakże w wyroku sędzia Lucy Koh podała, że przedsiębiorstwo będzie musiało udowodnić, że posiada pełne racje, aby uważać te patenty za w stu procentach autorskie i własne. Odrzucony został także główny wniosek Apple, gdyż konieczne są dokładniejsze wytłumaczenia – koniec, końców, Samsung mimo wszystko ucierpiał i może ponieść dosyć duże straty na tak ważnym rynku.

Apple wniosło pozew na początku kwietnia, a w takim tempie może on być przeciągany w nieskończoność. Zbanowany na terenie Australii Samsung Galaxy Tab 10.1 to już duży cios dla przedsiębiorstwa – zakaz sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych będzie natomiast gwoździem do trumny.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel