0

BBX 2.0 Beta w akcji na BlackBerry Playbook! [wideo]

BBX 2.0Jeżeli w ostatnim czasie śledziłeś informacje związane z działalnością przedsiębiorstwa RIM, to musisz wiedzieć, że system operacyjny tejże kanadyjskiej firmy, a mianowicie BlackBerry OS, został scalony z QNX OS przeznaczonym głównie na tablety, w efekcie czego otrzymujemy całkowicie nowy BBX 2.0. Platforma cały czas znajduje się w fazie beta testów, w sieci pojawił się już jednak materiał wideo prezentujący część możliwości systemu.

Wielu użytkowników ucieszy z pewnością informacja, że BBX 2.0 posiada wsparcie dla ogromnej ilości aplikacji dedykowanych pierwotnie na Androida – dzięki temu na swoim PlayBooku będziesz mógł swobodnie korzystać z takich androidowskich app jak Gmail, Miejsca Google, Amazon Kindle i tak dalej. Opierając się na poniższym wideo, możemy stwierdzić, że pracują naprawdę nieźle – szczególnie, że zostały po prostu przeniesione na inną platformę i nie są uruchamiane w naturalnym dla siebie środowisku.

Co do samego urządzenia, na którym zaprezentowano BBX 2.0, to jest ono unikatowym tabletem, opiera się bowiem w dużym stopniu na „gesture control”, czyli na kontroli gestem. Z tego też powodu w BlackBerry PlayBook wszystkie fizyczne przyciski zostały ograniczone do minimum.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel