0

Azjatycki sklep internetowy zapowiada wypuszczenie dwóch nowych urządzeń mobilnych

AlibabaJak z pewnością wielu was zauważyło, coraz więcej firm niezwiązanych bezpośrednio z rynkiem tabletów, zaczyna wypuszczać na rynek wyprodukowane przez siebie modele. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o Amazon, ale także bardziej egzotycznych dla nas e-tailerów, między innymi azjatycki sklep internetowy Alibaba. Przedsiębiorstwo przygotowało nawet własną wersję systemu operacyjnego, Aliyun, który po raz pierwszy zaprezentowany został na początku wakacji oraz wykorzystany w jednym telefonie – W700. Alibaba nie spoczęła jednak na laurach i wprowadza do swojej oferty dwa nowe urządzenia, a mianowicie smartfon W800 i tablet, którego nazwy nie udało nam się jeszcze poznać.

W800 posiadać będzie na swoim pokładzie procesor Tegra 2 o taktowaniu 1GHz i jest utrzymany w stylistyce W700. Jeżeli chodzi o tablet, to posiada on branding Nvidii i działa w oparciu o cloud computing (chmurę informacyjną) – w jego przypadku nie powinniśmy się spodziewać jednak jakichś większych innowacji.

Ciekawe, czy kolejne przedsiębiorstwa dadzą się ponieść nowemu trendowi i także wypuszczą swoje własne tablety. Czy bylibyście zainteresowani tabletem od eBay albo naszego rodzimego Allegro? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel