0

Corning ujawnia Lotus Glass dla smartfonów, tabletów i laptopów

Lotus GlassGorilla Glass znajduje zastosowanie obecnie w każdym smartfonie, zabezpieczając wyświetlacze od zarysowanie oraz pęknięć. Twórca tego rodzaju szkła, a mianowicie firma Corning, postanowiła wprowadzić na rynek jednak całkowicie nową technologię, która nazwana została Lotus. Jest to odmienny rodzaj szyby, który zastosowanie znaleźć może nie tylko w telefonach, ale także i w tabletach oraz laptopach.

W efekcie końcowym, otrzymamy szkło o wiele bardziej odporniejsze i trwalsze, powstające w procesie podgrzewania go do niezwykle wysokich temperatur, a następnie powolnego ochładzania. Co nam to daje? Niezwykle cienką taflę szkła, która może być wbudowana w wyświetlacze OLED oraz ekrany LCD nowej generacji. Lotus Glass pozwoli także na zmniejszenie zapotrzebowania na energię w przypadku nowych ekranów, a co więcej jest także całkowicie przyjazne dla środowiska.

Dzięki Lotus Glass liczyć możesz także na większą przejrzystość obrazu i jego jakość. Jeżeli wszystkie zapowiedzi firmy Corning okażą się prawdziwe, to w najbliższym czasie powinniśmy zobaczyć Lotus Glass w jakimś z nowych urządzeń mobilnych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel