2

Kosztujący 35$ tablet Aakash jest zaskakująco dobry, jak na swoją cenę

Indyjski tabletRząd Indii w ostatnim czasie, zaangażował się w projekt stworzenia bardzo taniego i powszechnie dostępnego tabletu, którego sprzedaż rozpoczęła się od ceny 35$! Oryginalnie miał być wyceniony na trzydzieści dolarów więcej, z powodu ogromnej liczby zainteresowanych uczniów i studentów, została ona jednak obniżona.

Na pierwszy rzut oka Aakash (Pierwotnie nazywał się Sakshat) wydaje się dosyć tandetnie wykonanym i nieposiadającym zbyt wiele do zaoferowania, po krótkiej chwili użytkowania możemy stwierdzić, że jest produktem dosyć przyzwoitym. Posiada na swoim pokładzie Androida Froyo, skromny procesor o częstotliwości taktowania 366MHz oraz opornościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800×400 pikseli. Całe urządzenie jest także dosyć grube, wyposażone w pełnowymiarowe porty USB, posiadając możliwość obsługi zarówno standardowych myszek jak i klawiatur.

Aakash projektowany był z myślą o najmłodszych, z tego też powodu jest niezwykle intuicyjny i ma pomóc zdobyć dzieciom doświadczenie oraz wiedzę jak korzystać z sieci internetowej. Niestety, nie znajdziemy tutaj ani usług Google, ani Android Marketu – można było się tego jednak spodziewać, biorąc pod uwagę cenę. Szczerze mówiąc, ten siedmiocalowy tablet jest dosyć brzydkim urządzeniem, ale skupiając się na jego podstawowym przeznaczeniu, może uznać go za naprawdę przyzwoity.

Jeżeli kiedykolwiek będzie sprzedawany poza Indiami, musimy spodziewać się podwyżki ceny do około 70$.. Czy jest warty takiej ceny? Osobiście bylibyście zainteresowani jego zakupem?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel