0

Dell Streak 5 otrzymał „certyfikację obronną Stanów Zjednoczonych”

Dell Streak 5Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że Dell Streak 5 stanie się wkrótce urządzeniem mobilnym wykorzystywanym przez armię Stanów Zjednoczonych, ponieważ otrzymał właśnie certyfikat obronny USA. Ten pięciocalowy, działający na Androidzie tablet, wykorzystywany jest przez pracowników departamentu obrony już od zeszłego roku. Wysocy rangą urzędnicy państwowi najwidoczniej postanowili, że lubiany przez nich gadżet będzie stanowił teraz także podstawę wyposażenia cywilnego oraz wojskowego personelu współpracującego z rządem.

Dell podkręcił system bezpieczeństwa swojego tabletu, zmienił jego funkcjonalność, tak aby sprostać oczekiwaniom speców od Information Systems Agency i wprowadził wsparcie dla bezpiecznych form komunikacji tajnej. Streak 5 jest obecnie w stanie przekazywać tajne informacje i kasować je zdalnie w przypadku kradzieży lub też zgubienia. Urządzenie może być także zdalnie wyłączone, zablokowane w przypadku wprowadzenia nieprawidłowego hasła oraz używane na odległość na różnych poziomach bezpieczeństwa.

Jak do tej pory, urządzenia z serii BlackBerry były ulubionymi produktami „facetów w czerni” widać jednak, że trendy zaczynają się zmieniać i Android okazał się ciekawszą alternatywą. Czego w takim razie możemy spodziewać się w następnej kolejności? Samsunga Galaxy Tab 10.1 wykorzystywanego do sterowania rakietami? Jak myślicie? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel