0

Apple przegrywa w sądzie wojnę patentową z hiszpańską firmą!

iPadWierzcie w to lub nie, ale Apple przegrało proces i to nie z przedsiębiorstwem tak dużym jak Samsung, ale z niepozorną i małą hiszpańską firmą. Nuevas Tecnologias y Energias Catala została posądzona przez giganta z Cupertino o kradzież pomysłów, które zastosowane zostały w iPhonie oraz iPadzie. Po pierwszym ataku ze strony Apple, przedstawiciele Nuevas Tecnologias zbytnio się nie wystraszyli potentata rynkowego i sami wnieśli pozew!

Celem Apple było zablokowanie dalszej produkcji oraz dystrybucji tabletu nt-k przygotowywanego przez Hiszpanów. Początkowe oskarżenie, które wpłynęło do sądu jeszcze w 2010 roku, mówiło o stworzeniu kopii iPada. Oskarżenia były jednak bezpodstawne, a hiszpańskie przedsiębiorstwo domaga się obecnie odszkodowania za straty, które poniosło w związku z opóźnieniem debiutu ich produktu na rynku.

Nie tak dawno temu, Apple udało się osiągnąć zakaz sprzedaży Samsunga Galaxy Tab 10.1 w Australii oraz Niemczech, ale wojna cały czas trwa. Jeżeli Samsung będzie w stanie zadziałać tak dobrze jak Nuevas Tecnologias, to mogą spodziewać się naprawdę ogromnych pieniędzy w ramach odszkodowania. Jak myślicie, ile Apple będzie musiało oddać małej hiszpańskiej firmie i ewentualnie koreańskiemu potentatowi?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel