0

B&N Nook wyceniony na 249$, premiera 16 listopada!

NookWielu spodziewało się, że tablet od Barnes & Noble będzie końcem dla Kindle Fire, jak do tej pory nie mieliśmy jednak pojęcia, jak produkt ten wygląda. Wszystko to uległo zmianie, gdyż lista naprawdę interesujących szczegółów odnośnie B&N Nook wyciekła – wszystkie z nich znajdziesz w dalszej części wpisu.

Po pierwsze, premiera tabletu została ustalona na 16 listopada, jego cena ma natomiast wynieść 249$. W przypadku B&N Nook mamy do czynienia z siedmiocalowym urządzeniem z wyświetlaczem dotykowym VividView IPS, wspierającym rozdzielczość do 1024×600 pikseli. Mózgiem całego układu jest oczywiście procesor, tutaj zastosowanie znalazł OMAP4 o częstotliwości taktowania 1,2GHz. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy, 1GB pamięci RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, slot na karty mikroSD, WiFi oraz baterię zapewniającą osiem godzin ciągłej pracy.

Tablet od B&N wspierał będzie takie formaty plików jak ePUB, XLS, PDF, PPT, TXT, DOC i tak dalej. Podstawową jego bolączką jest zbyt duże podobieństwo do Nook Color, w szczególności jeżeli chodzi o funkcjonalność. Nawet Barnes & Noble osobiście stwierdziło, że urządzenie oferuje „wszystko to co zaoferować mógł Nook Color”. Warto jednak pamiętać, że nowy tablet od B&N cały czas posiada dwa razy tyle RAM-u i dwa razy tyle pamięci co Kindle Fire, więc na pewno ma znaczną przewagę.

Jaka jest wasza opinia? Postawilibyście na Nooka, czy na Kindla? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel