0

Procesory Qualcomm zobaczymy aż w 30 modelach tabletów – już w przyszłym roku!

Qualcomm SnapdragonProcesory Qualcomm Snapdragon ARM są rozpoznawalne na rynku, gdyż były wykorzystane w przypadku wielu smartfonów, jeżeli jednak chodzi o tablety, to faworytem cały czas jest Nvidia Tegra 2. 2012 rok ma jednak przynieść zdecydowane zmiany – Qualcomm ogłosiło bowiem, że Snapdragron zostanie mózgiem przynajmniej trzydziestu modeli tabletów na przestrzeni przyszłego roku.

W sumie, ukazać ma się aż 350 nowych urządzeń z procesorami Qualcomm Snapdragon, możemy więc oczekiwać na ogromne ilości nowych gadżetów. Pierwsze urządzenia, których możemy się spodziewać, to smartfony – pojawią się one na przestrzeni kilku miesięcy i będą oparte o architekturę Krait. CPU MSM8690 wykorzystuje dwa rdzenie, każdy posiadający częstotliwość taktowania 1,7GHz, posiada także zintegrowany modem LTE/3G oraz rdzeń graficzny Adreno 225.

Podobnie jak w innych modelach Krait, do budowy procesora wykorzystano 28 nanometrowy chip, redukujący zużycie energii oraz zwiększający moc. Procesory Snapdragona mają być kompatybilne przede wszystkim z systemem Android oraz Windows 8. Jak myślicie, czy Qualcomm będzie w stanie powtórzyć sukces Nvidii?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel