0

HTC chce rozwiązać problem spadających dochodów przygotowując nowy tablet?

HTCFirma HTC w ostatnim czasie wymieniana jest jako jeden z ważniejszych producentów smartfonów, który bije kolejne rekordy popularności na rynku amerykańskim, nie powstrzymało to jednak październikowych przychodów azjatyckiego przedsiębiorstwa przed dosyć znacznym spadkiem. Wina leży przede wszystkim po stronie nowego iPhona, ten nas jednak nie interesuje – przynajmniej nie tak bardzo jako zapowiedź kolejnego tabletu ze stajni HTC, który ma być rozwiązaniem problemów finansowych, które w przyszłości mogłyby przybrać zbyt duże rozmiary.

Wszystkie informacje, które udało nam się zgromadzić, pochodzą od przedstawicieli HTC i z ich oficjalnych wypowiedzi. Firma ma zamiar zadebiutować w przyszłym roku na rynkach rozwijających się, a oprócz tego jest otwarta na zakup patentów i planów produkcyjnych – żadne szczegóły nie zostały tutaj jednak zdradzone. CEO HTC, Peter Chou, powiedział, że jego przedsiębiorstwo cały czas jest zainteresowane produkcją tabletów – jak bowiem pamiętamy Flyer odniósł naprawdę dosyć poważny sukces.

Chou chce się obronić przed popularną w tym segmencie rynku sytuacją, gdzie każdy nowy produkt uważany jest za następnego rywala iPada. Obiecuje, że jego firma pracuje nad wypuszczeniem urządzenia, które z pewnością narobi zamieszania. Cały czas czekamy na premierę usługi OnLive przeznaczonej dla graczy – ma ona bowiem potencjał, aby wypełnić dosyć dużą rynkową niszę. Czy tablet, który ma poprawić sytuację finansową tajwańskiej organizacji to zapowiadany już wcześniej HTC Jetstream, czy chodzi o całkowicie nowe urządzenie? Jak myślicie?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel