0

Dzieci w Południowej Karolinie zamienią szkolne podręczniki na.. iPady!

iPad w szkołachŚwiat dzieci uczęszczających obecnie do szkoły, jest całkowicie inny niż ten, który pamiętamy my, z naszych najmłodszych lat. Obecnie maluchy mogą korzystać z iPadów, Facebooka, YouTuba i innych form nowoczesnej rozrywki… Tablet od Apple w ostatnim czasie jest coraz częściej obecny w procesie kształcenia, a w ostatnim czasie trzy szkoły podstawowe w Południowej Karolinie zdecydowały, że wykorzystają te urządzenia, aby pomóc dzieciom w nauce.

Okazuje się, że iPad jest w stanie uczynić na pierwszy rzut oka nudne dla dzieci rzeczy, naprawdę interesującymi. Co więcej, angażuje je w różnego rodzaju aktywności, pomaga im w skupieniu oraz dostarcza rozbudowane treści multimedialne wraz z tekstami oraz przydatnymi informacjami. Nawet matematyka będzie wyglądała ciekawej, przynajmniej tak twierdzą nauczyciele z Południowej Karoliny. W czasie kiedy większość z nas dorastała w przekonaniu, że projektor to jeden z najfajniejszych elementów szkolnego wyposażenia, to teraz pałeczkę przejąć ma iPad i dać całkowicie inne spojrzenie na procesy uczenia.

Oprócz nauczania matematyki, iPad uczy historii, korzystając z aplikacji takich jak na przykład Storykit. Najważniejszy jest jednak fakt, że wszystkie informacje przedstawiane dzieciom, wyglądają naprawdę zachęcająco, dzięki czemu wiedza może być przyswajana przy jednoczesnej zabawie – maluchy mają być w ten sposób motywowane, aby z większą chęcią przychodzić do szkoły i pragnęły poszerzać swoją wiedzę.

Czy według was zastąpienie standardowych książek i zeszytów, elektronicznym urządzeniem od Apple pełnym aplikacji, które głównie bawią i przy tym uczą, jest dobrym rozwiązaniem? Czy sprawdziłoby się to w naszych szkołach?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel