1

Nvidia Tegra 3 już oficjalnie – czterordzeniowy chip zapewnia pięciokrotnie więcej mocy niż Tegra 2! [wideo]

Nvidia Tegra 3Nvidia Tegra 3 został na reszcie w pełni oficjalnie potwierdzony! Nie jest to przypadek, biorąc pod uwagę fakt, że do końca tego roku premierę powinien mieć ASUS Transformer Prime, który jako pierwszy w historii tablet, wyposażony będzie w czterordzeniowy CPU. Nvidia miała wypuścić swój nowy procesor już w sierpniu, jak widać zdecydowała się jednak jeszcze trochę nad nim popracować i wypuścić ulepszoną wersję.

Nvidia Tegra 3 (wcześniej znana pod pseudonimem Kal-El), zaprezentowana została pierwszy raz podczas MWC 2011, który odbywał się w lutym – już wtedy zapowiedziano, że procesor będzie wielokrotnie lepszy od wcześniejszego modelu, Tegra 2. Nowy CPU ma być pięć razy szybszy, a wszystko to dzięki czterem rdzeniom Cortex A9 i dwunastu rdzeniom procesora graficznego. W rzeczywistości, w Tegrze znajdziemy aż pięć rdzeni CPU – ten dodatkowy odpowiedzialny jest za obsługę urządzenia w stanie spoczynku i w momencie zużywania małych zasobów pamięci.

To co Nvidia chwali najbardziej, jeżeli chodzi o ich nowy CPU, to dynamiczny system zarządzania rdzeniami procesora, co pozwala wycisnąć z baterii jak najwięcej. Kiedy testowano to rozwiązanie, na tablecie z Tegra 2 i Tegra 3 puszczono dokładnie ten sam film w jakości 720p na obu urządzeniach. Okazało się, że w tym samym czasie Kal-El zużył o sześćdziesiąt procent mniej energii.

Warto także zauważyć, że nowy procesor od Nvidi pozwoli na oglądanie plików multimedialnych w jakości 1080p przy bitracie dochodzącym nawet do 40Mbps – możemy więc przygotować się na naprawdę zadowalające doznania graficzne. Poniżej prezentujemy wam wideo, które pokazuje jak wyglądały będą gry przyszłości na tabletach:

I jak wrażenia? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel