1

Firefox 9 Beta już dostępny – nowy interfejs dla Androida!

Firefox 9Mozilla ciężko pracuje na wszystkich frontach, w przyszłym roku pojawić ma się zarówno ich autorski OS i nowe wersje popularnej przeglądarki. Firefox8 już doczekał się premiery i uważany jest przez internautów za praktycznie kompletna wersję. Jak się jednak okazuje, developerzy przeglądarki doszli do wniosku, że można jeszcze coś poprawić, gdyż właśnie dowiedzieliśmy się, że w fazie beta testów znalazł się Firefox 9, który przynieść ma z sobą świeże i oryginalne UI dla tabletów na Androidzie i wersji przeglądarki na Mac OS.

W wersji przeznaczonej dla Androida, znajdzie się wsparcie dla przewijania treści dwoma palcami oraz operowania wieloma wyświetlaczami, co będzie z pewnością bardzo przydatne. Poprawie ulec ma także prędkość działaniaMozilla ma zamiar osiągnąć to poprzez modyfikację silnika JavaScript i dodanie opcji rozbijania sieciowych zapytań XML na części, dzięki czemu naprawdę rozbudowane strony powinny wczytywać się szybciej.

Cieszy z pewnością fakt, że w tej wersji przeglądarki, Mozilla w końcu porządnie skupiła się na optymalizacji pod tablety, dostosowując interfejs do większych wyświetlaczy i umieszczając zakładki oraz miniatury z boku ekranu, co z pewnością ułatwia nawigację. Wielu użytkownikom przypominać może to zastosowane w Honeycombie okienko wielozadaniowości – nie musicie się jednak martwić, pozostaje bowiem odpowiednia ilość miejsca na wyświetlenie pełnej strony. Pasek akcji i narzędzi zawiera wszystkie funkcje, które są niezbędne do sufrowania w sieci na urządzeniu mobilnym.

Czy macie zamiar korzystać z nowego Firefoxa 9, kiedy już doczekamy się jego premiery? Czy może posiadacie innych faworytów wśród przeglądarek na tablety? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel