0

Największy tablet z Honeycombem mierzy aż 65 cali! [wideo]

Android TVNie jest to wersja Microsoft Surface z Androidem, ale w rzeczywistości ogromny, 65-ocalowy telewizor, posiadający wsparcie dla rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Co więcej, w przeciwieństwie do innych telewizorów, udało się na nim uruchomić Honeycomba!

Odpowiedzialną za ten produkt, jest turecka firma Arctic Technology – pomimo tego, że jest to jak na razie prototyp to i tak jest gadżetem jedynym w swoim rodzaju. Bardzo wiele czasu poświęcono między innymi na zwiększeniu rozdzielczości, optymalizację wyjścia video oraz dopracowanie panelu dotykowego, tak aby działał na tymże ogromnym wyświetlaczu. Dzięki temu udało się otrzymać efekt w postaci gigantycznego tabletu z funkcją multitouch, na którym bez problemu działają najpopularniejsze gry na Androida, między innymi Fruit Slice.

Do płynnej obsługi wszystkiego wystarczy procesor Tegra 2 i 1GB pamięci RAM – świadczy to tylko i wyłącznie o tym jak bardzo twórcy Androida dopracowali jego skalowalność na urządzenia o nietypowych rozmiarach ekranów. System wymagał będzie użycia normalnego tabletu, na poniższym filmiku użyty został Galaxy Tab 10.1 lub XOOM – zaraz po umieszczeniu w stacji dokującej synchronizuje się on z ogromnym telewizorem.

Wszyscy, którzy chcą zobaczyć tableto-telewizor w akcji zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel