1

Rootowanie B&N Nook i instalacja Android Marketu [wideo]

B&N NookChłopaki z liliputing.com przygotowali bardzo fajny tutorial, który krok po kroku tłumaczy nam jak uzyskać dostęp do konta ROOT w tablecie Nook i zainstalować na nim oficjalną aplikację Android Marketu. Jeżeli jesteś zainteresowany tematem, to zapraszamy do zapoznania się z treścią postu i znajdującego się pod nim materiału wideo.

Barnes & Noble Nook trafił do sprzedaży niespełna tydzień temu, a już udało się znaleźć metodę na jego zrootowanie. Dzięki temu, użytkownicy mają możliwość zainstalowania na swoim urządzeniu oficjalnej aplikacji sklepowej Androida. Sęk w tym, że cały proces jest dosyć skomplikowany i trudny w sfinalizowaniu. Z całą pewnością nie będziemy polecali prób niedoświadczonym użytkownikom! Rootowanie Nooka będzie wymagało zainstalowania na komputerze androidowskiego SDK, tegoż samego oprogramowania dedykowanego pod Javę, włączenia adb na tablecie i uruchomienia pliku wsadowego. Pliki Android Marketu także będą musiały zostać manualnie skopiowane na urządzenie przy wykorzystaniu eksploratora plików root itd.

Jeżeli zabawa z oficjalnym SDK od Google Android nie przeraża Cię i masz na tym polu już jakieś doświadczenie, to dokładny opis wszystkich operacji, które musisz wykonać, znajdziesz pod TYM linkiem.  Zanim jednak zaczniesz modyfikować pliki systemowe Nooka od B&N, rzuć okiem na poniższe wideo 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel