0

Samsung Galaxy Tab wyprzedzony przez tablety od HP?

HPOstatnie zestawienie wyników sprzedaży, przygotowane przez grupę NPD, jasno pokazuje, że to firma HP odniosła największy sukces na amerykańskim rynku tabletów, co wydaje się być naprawdę nieprawdopodobne… Osobiście sądziliśmy, że rynek został całkowicie zdominowany przez Samsunga, oczywiście jeżeli mówimy o rywalizacji bez wliczania do niej iPadów, rzeczywistość przedstawia się jednak całkowicie inaczej. Dane, które opublikowało NPD dotyczyły będą wysokości sprzedaży w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku.

Apple, z ponad jednym milionem egzemplarzy sprzedanym na terenie całego kraju, nie znajduje raczej godnej konkurencji wśród innych przedsiębiorców. Ciekawostką jest fakt, że HP sprzedało od stycznia do października 204 tysiące swoich tabletów, co pokazuje, że przecena TouchPada do zaledwie 99 dolarów była naprawdę bardzo dobrym posunięciem i ustawiła HP na pozycji lidera sprzedaży.

Samsungowi niewiele brakuje do tego wyniku, z liczbą 192 tysięcy sprzedanych tabletów – jakby jednak nie było, dynamicznie rozwijająca się firma została pokonana przez rannego giganta, który na siłę próbuje wskrzeszać umierający system operacyjny. Oczywiście wpływ na niższy wynik sprzedaży tabletów azjatyckiej firmy, mogła mieć wojna patentowa toczona z Samsungiem.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel