0

HTC chce wprowadzić urządzenia oparte o Chrome OS

Chrome OSPomimo tego, iż HTC ma ręce pełne roboty z Androidem, Windows Phone i czasami Brew OS, azjatyckiej firmie nie przeszkadza to w tym, aby rozszerzyć pole swojego zainteresowania także na Chrome OS. Najprawdopodobniej, tajwański producent elektroniki, chce połączyć przyjaznego dla użytkowników Androida z rozbudowaną funkcjonalnością Chroma.

W wyniku moglibyśmy otrzymać nastawione jeszcze bardziej na usługi internetowe urządzenie. Nie tak dawno, wyciekło przecież kilka screenów Chrome OS w wersji tabletowej i prezentował się on naprawdę dobrze. Użycie tego systemu operacyjnego nie tylko pozwoliłoby znacznie przyśpieszyć bootowanie, zwiększyć żywotność baterii, ale także zagwarantować użytkownikom wszystkie niezbędne opcje w jednym miejscu.

HTC zastanawia się także nad przejęciem niszy smart oraz ultrabooków – może się to wydawać trochę ryzykowne, szczególnie kiedy popyt na tablety cały czas rośnie. Patrząc na to jednak z drugiej strony, ten krok mógłby pomóc azjatyckiemu przedsiębiorstwu, szczególnie, że jeżeli chodzi o tablety, to nie odniosło ono porażającego sukcesu. Ultrabook z Chrome OS mógłby natomiast znaleźć sporą grupę potencjalnych nabywców. Zgodzicie się z nami? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel