0

Zakaz sprzedaży Galaxy Tab 10.1 jest niesprawiedliwością, według sądu australijskiego

Galaxy Tab 10.1Pewnie jeszcze pamiętacie, że sprzedaż Samsunga Galaxy Tab 10.1, została całkowicie zakazana w Australii oraz w Niemczech, po serii procesów, które ostatecznie były korzystne dla Apple. Jak się jednak okazuje, australijski sąd apelacyjny orzekł, że zakaz sprzedaży urządzeń tajwańskiego producenta jest po prostu niesprawiedliwy.

Prawnik Samsunga, Neil Young,  stwierdził, że adwokat, który prezentował firmę w wcześniejszej sprawie, nie wziął pod uwagę konsekwencji, które nastąpią z powodu zablokowania dystrybucji nowych tabletów w okresie przedświątecznym. Samsung na chwilę obecną, domaga się zniesienia zakazu od początku przyszłego miesiąca, zobaczmy jednak, czy będzie to w ogóle możliwe.

Oprócz tego warto zauważyć, że Samsung wystosował już kontr pozew wobec Apple w Australii, także domagając się zablokowania sprzedaży urządzeń amerykańskiego giganta – ta sprawa tempa nabierze jednak dopiero w marcu. Wojna patentowa pomiędzy potentatami rynkowymi przybrały już wymiary międzynarodowego konfliktu, wliczając w to takie kraje jak Niemcy, Holandia, Francja, Japonia oraz USA. Biorąc pod uwagę, że nawet sąd otwarcie nazywa zakaz sprzedaży niesprawiedliwym, to jakie dowody są jeszcze potrzebne na to, aby wszystkim uświadomić jak mocno firma Apple przesadza?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel