0

Samsung przedstawia pomysł na elastyczny, trójwymiarowy i przezroczysty wyświetlacz tabletowy [wideo]

Samsung ma z pewnością rewolucyjne plany związane z przyszłością – może nie stosuje się dokładnie do zaleceń Apple o nie stosowaniu prostokątnego kształtu w swoich urządzeniach, firma posiada jednak kilka asów w rękawie. Jednym z nich jest wykorzystanie innowacyjnej technologii, która mogłaby pojawić się w tabletach nowej generacji. W efekcie moglibyśmy otrzymać składany, elastyczny i przezroczysty mobilny gadżet.

Na poniższym wideo, możemy zobaczyć trójwymiarowy tablet, który jest przezroczysty, giętki i potrafi symultanicznie przetłumaczyć to, co ktoś do nas mówi. Wyświetlacz pokazuje również hologramy i całość wygląda jak z jakiegoś filmu sci-fi, jak się jednak okazuje nie jest to rozwiązanie tak odległe od naszych dzisiejszych technologii. Samsung już prezentował elastyczne panele, a także firma Sony może mieć coś ciekawego do powiedzenia w tej sprawie.

Kiedy przezroczyste ekrany nie są dla nas już czymś niesamowitym, to panel, który się składa, zgina i zmienia swoje wielkości jest na pewno imponujący, zwłaszcza jeżeli może działać w trybie 3D. Problemem może być jednak sposób integracji baterii w takim urządzeniu, stosowane obecnie akumulatory z pewnością się nie sprawdzą. Logicznie myśląc, sprawdzić może się tutaj tylko i wyłącznie bateria słoneczna oraz organiczne materiały. Jak myślicie, czy jest szansa, że w przeciągu najbliższych lat będziemy korzystali z urządzeń tego typu?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel