0

Jetbook Color E-Reader pojawi się w styczniu – wyceniony na 500 dolarów

Jetbook ColorJeżeli chciałbyś dokładniej poznać technologię kolorowego, elektronicznego atramentu, wtedy zakupienie chromatycznego e-readera jest z pewnością dobrym pomysłem. Niestety, ceny są w przypadku tychże urządzeń dosyć wysokie i możliwe, że będziesz zmuszony wyłożyć nawet kilkaset dolarów. Jednym z takowych gadżetów jest Jetbook Color, czytnik wyprodukowany przez firmę Ectaco, którego dokładna cena to 500$.

Ectacto wykorzystało e-readery Havon, połączyło je z własnym firmware i dzięki temu stworzyło produkt przygotowany pod rynek amerykański oraz europejski. E-czytnik z pewnością będzie miał możliwość podbicia Starego Kontynentu, gdyż działać powinien w piętnastu różnych językach. W Stanach Zjednoczonych, raczej nie wygra jednak z czytnikami Kindle.

Produkt dostępny ma być także w wersji tańszej o 150$, ta przeznaczona będzie jednak tylko i wyłącznie dla szkół. Jetbook Color zawiera software edukacyjny (wykonywanie testów, planowanie zajęć, arkusze referencyjne, aplikacje do nauki), z którego szkoły na pewno skorzystają. Jeżeli chodzi o samą specyfikacje, to znajdziemy tutaj procesor Freescale 800MHz, wyświetlacz o przekątnej 9.7 cala oraz rozdzielczości 1600×1200 dla skali szarości oraz rozdzielczości 800×600 pikseli w przypadku kolorów.

W urządzeniu znajdziemy także slot na karty mikroSD, obsługę WiFi i oczywiście liczyć możemy na obsługę wszystkich najważniejszych formatów e-booków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel