0

Microsoft przygotowuje wersję demonstracyjną App Store dla Windows 8 – prezentacja jeszcze w tym tygodniu?

Windows 8Z całą pewnością mieliście okazje zobaczyć już materiały prezentujące działanie oraz wygląd Windows 8, niektórzy mogli zauważyć, że system operacyjny zawiera także specjalną aplikację przeznaczoną do obsługi App Store. Dopiero jednak teraz, firmie udało się rozwinąć niezbędne oprogramowanie sklepu dalej i według kilku źródeł, jeszcze w tym tygodniu zaprezentowane ma zostać jego działania.

W oficjalnym App Store dla platformy Windows 8, znajdą się zarówno płatne jak i w pełni darmowe aplikacje oraz wersje demonstracyjne, które tak bardzo kochają wszyscy użytkownicy – dzięki temu można bowiem sprawdzić co kupujemy zanim dokonamy transakcji. Trzeba także wspomnieć, że aplikacje, które znajdują się w nowym sklepie będą kompatybilne z interfejsem użytkownika Metro, który jest częścią Windows 8, a nie z podstawowym pulpitem. Tradycyjne, pulpitowe aplikacje dla Windowsa także pojawią się w sklepie, jednak tylko i wyłącznie w postaci linków do stron deweloperów, a nie plików wrzuconych bezpośrednio na serwery App Store.

W sieci można usłyszeć wiele głosów, że przestawienie się na Metro UI i zrezygnowanie z systemowego pulpitu jest niezwykle trudne i że użytkownicy wolą dawny wygląd. Zobaczymy co przyniesie czas – może okaże się, że Microsoft powróci do starego, dobrego rozwiązania?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel