0

Apple utraciło prawa do znaku towarowego iPada na terenie Chin!

iPadGrudzień z pewnością nie zaczął się najlepiej dla firmy Apple. Najpierw, przegrała proces sądowy na terenie USA dotyczący zablokowania sprzedaży tabletów Samsunga, a teraz utraciła prawo do znaku towarowego dla nazwy iPad w Chinach. Apple toczyło sądową potyczkę z Proview Technology, zlokalizowanym w Shenzhen przedsiębiorstwem, które zostało posądzone o naruszanie praw wyłączności do nazwy iPad.

Apple jednak ponownie dostało pstryczka w nos, gdyż jak się okazało, sytuacja była całkowicie odwrotna. Chiński sąd postanowił oddalić pozew i stwierdził, że Proview Technology zarejestrował nazwę jeszcze w 2000 roku do użytku na terenie Chin oraz w innych krajach. Głównym problemem jest fakt, że Tajwański oddział Proview sprzedał prawa do znaku angielskiej firmie IP Application Development w 2006, które następnie przetransferowane zostały na Apple, więc cała sytuacja w zasadzie jest bezsensowna.

Proview Technology utrzymuje, że znak towarowy na terenie Chin, nie był objęty kontraktem, jako, że tajwański oddział nie posiadał wtedy praw do niego. Chińska firma żąda obecnie 1 miliarda dolarów odszkodowania od Apple, za naruszenie praw autorskich – znając jednak politykę amerykańskiego przedsiębiorstwa, nie zapłaci ono ani jednego grosza.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel