2

Zakaz sprzedaży tabletów Samsunga w Australii wycofany!

Galaxy Tab 10.1Samsungowi udało się odnieść zwycięstwo w sporze z Apple, na terytorium Australii. Południowokoreański gigant triumfował w prawnej potyczce i udało mu się doprowadzić do zniesienia zakazu sprzedaży tabletów Galaxy Tab. Produkt może być więc bez żadnych ograniczeń sprzedawany w Kraju Kangurów, co dla firmy Samsung jest z pewnością dobrą wiadomością, szczególnie, że planowała już całkowite wycofanie swojej oferty z tego regionu świata, jeżeli sprawa nie rozstrzygnęłaby się pomyślnie na jej korzyść przed świętami.

Całe zamieszanie i wojna patentowa rozpoczęły się jeszcze w kwietniu, kiedy Apple rozpoczął działania przeciwko Samsungowi na terenie USA, stwierdzając, że tablety i smartfony wykonane przez azjatyckie przedsiębiorstwo to jawne kopie iPada oraz iPhona. Od tego czasu minęło wiele miesięcy, odbyły się liczne procesy sądowe i szala zwycięstwa przechylała się na różne strony – szczególnie w przypadku sprawy w Niemczech, gdzie Galaxy Tab 10.1 dalej nie został dopuszczony do sprzedaży. Przez chwilę wydawało się, że Australia także zostanie pozbawiona tabletów od Samsunga – kolejne odwołania oraz cierpliwość jednak się opłaciły.

Sprawy sądowe pomiędzy dwoma gigantami rynku elektronicznego cały czas toczą się w Niemczech, Japonii, Francji, Australii oraz we Włoszech. Samsung przegrał we Francji, gdzie próbował doprowadzić do zablokowania sprzedaży iPhona 4S, Apple odniosło natomiast porażkę na swoich rodzimych ziemiach, gdzie nie udało się zablokować sprzedaży tabletów koreańskiej firmy. Jak wam się wydaje, czy ta farsa kiedyś się skończy?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel