1

Indyjski tablet Aakash – od dzisiaj dostępny dla wszystkich za jedyne 47$

Słynny indyjski tablet, znany jako Aakash, jest swojego rodzaju gwiazdą na rynku urządzeń mobilnych, a wszystko dzięki jego niewiarygodnie niskiej cenie, plasującej się na wysokości 35$. Osiągnięcie tak niskiej wartości było możliwe dzięki uprzejmości rządu indyjskiego, który chciał zapewnić dostęp do nowoczesnych rozwiązań studentom oraz uczniom. Od dzisiaj, tablet dostępny jest także dla innych, nie tylko osób uczących się, za 47$.

Na rynku dostępna jest także zupgredowana wersja urządzenia,  o nazwie UbiSlate 7, wyceniona na dziesięć dolarów więcej. Oryginalny Aakash wyposażony jest w siedmiocalowy ekran oporowy, o rozdzielczości 800×480 pikseli, system Android 2.2, procesor Connexant o częstotliwości taktowania 366MHz, 256MB pamięci RAM i 2GB pamięci wewnętrznej. Tablet posiada także obsługę kart pamięci, pozwalającą uzyskać do 32GB dodatkowego miejsca – należy wspomnieć także o łączności WiFi i dwóch pełnowymiarowych portach USB.

W przypadku wersji droższej, UbiSlate 7, liczyć możemy na procesor Cortex 8 o częstotliwości taktowania 700MHz, baterię o pojemności 3200mAh zamiast 2100mAh i możliwość wsadzenia karty SIM. Na premierę tejże wersji będziemy musieli jednak trochę dłużej poczekać.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel