2

Podsumowanie tygodnia – co wydarzło się na rynku tabletów w przeciągu ostatnich siedmiu dni?

TabletyKolejny tydzień już za nami i z tejże okazji chcielibyśmy zaproponować wam całkowicie nową serię postów, które będą miały na celu podsumowanie wszystkich newsów oraz wydarzeń, które miały miejsce w jego czasie. Wpisy pojawiały będą się w każdą niedzielę i zawierały w sobie wszystkie najciekawsze i najważniejsze informacje, które pojawiały się na otabletach.pl w przeciągu ostatnich siedmiu dni. Mamy nadzieję, że forma ta przypadnie wam do gustu – podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach! 🙂

W poniedziałek informowaliśmy, że firma Coby Electronics zaprezentuje nam swoje nowe urządzenia w czasie targów CES 2012. Tablety, o których mowa, działać mają na wersji Androida oznaczonej numerkiem 4.0 i dostępne być aż w pięciu wersjach – 7, 8, 9, 9.7 i 10-calowej.

Wtorek to zapowiedź naprawdę ciekawie prezentującego się tabletu AllDro Speed, przygotowanego przez rumuńską firmę AllView. Nowy gadżet od AlLView prezentuje się naprawdę ciekawie, a procesor Cortex A8 i układ graficzny Mali 400 z pewnością zapewni płynność jego działania. Wtorek to także informacje o zestawieniu przygotowanym przez Chitika, które obrazuje nam udział w rynku urządzeń mobilnych poszczególnych wersji Androida . Jasno wynika z niego, że tak mocno reklamowany przez Google oraz zachwalany Honeycomb, obsługuje tylko i wyłącznie 1 procent wszystkich urządzeń z tymże OS-em – największą popularnością cały czas cieszy się Gingerbread.

Środa to zapowiedź kolejnego debiutu na rynku tabletów – ponownie głównym bohaterem zostaje mało znane przedsiębiorstwo, tym razem jest nim Maiqi Electronics. Firma chce wypuścić na rynek urządzenie za jedyne 260$, które działało będzie na Honeycombie, korzystało z procesora Tegra 2 i posiadało ekran pojemnościowy o przekątnej 10.1 cala. Tego samego dnia dowiedzieliśmy się także, że bardzo prawdopodobna jest premiera iPada trzeciej generacji w najbliższych miesiącach. Z krążących w sieci pogłosek jasno wynika, że większość producentów współpracujących z Apple rozpoczęło już przesyłanie przygotowywanych przez siebie podzespołów, które w połączeniu stworzą finalny produkt opatrzony logiem nadgryzionego jabłka.

Czwartek w kończącym się tygodniu przeszedł bez echa, w piątek jednak dowiedzieliśmy się, że czterordzeniowy ASUS Transformer Prime debiutuje na rumuńskim rynku. Z pewnością zadziwiający może być fakt, że pierwszy czterordzeniowy tablet pojawić ma się najpierw w Rumunii, która tak naprawdę jest mało istotnym rynkiem zbytu. Najprawdopodobniej jednak oficjalna premiera nie oznacza jednocześnie, że produkt od razu trafi do rumuńskich sklepów. Piątek był także pstryczkiem w nos dla wszystkich osób popierający Apple w wojnie patentowej z Samsungiem. Azjatycki producent oświadczył bowiem, że pozwy wytoczone w jego stronę były tak naprawdę darmową i niezwykle skuteczną reklamą. Spowodowała ona między innymi, że ogromna liczba konsumentów dokładnie poznała markę Galaxy Tab 10.1 i związaną z nią funkcjonalność.

W sobotę dowiedzieliśmy się natomiast, że niezwykle tani indyjski tablet Aakash, udostępniony zostanie wszystkim, a nie tylko studentom i osobom uczącym się, jak przewidziano na początku. Jego cena dla pozostałych zainteresowanych będzie wyższa i wyniesie 47$ – cały czas jest to jednak niezwykle atrakcyjna oferta, nawet jak na urządzenie z procesorem o taktowaniu 366MHz i 256MB pamięci RAM.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel