0

Tablety BlackBerry PlayBook o wartości 1,7mln dolarów skradzione w Indianie z parkingu dla ciężarówek

BlackBerry PlaybookPowoli zaczynam myśleć, że nad RIM ciąży jakaś klątwa – chyba żadne inne przedsiębiorstwo działające na rynku urządzeń mobilnych nie miało tak ogromnego pecha w przeciągu tego roku… Notowania firmy idą w dół, podobnie sprzedaż, inwestorzy są niezadowoleni, kilku pracowników zostało złapanych pijanych podczas lotu samolotem i żeby tego było mało, nagle dowiadujemy się, że z parkingu dla ciężarówek w Indianie zniknęły PlayBooki o łącznej wartości 1,7 miliona dolarów!

To prawie tak, jakby ktoś próbował pomóc firmie w upadku lub też chciał znacznie pomniejszyć jej wartość. Ludzie coraz częściej mówią, że RIM poszukuje kolejnych ofert i bardzo możliwe, że zostanie wchłonięty przez inne przedsiębiorstwo. Kradzież miała miejsce w czwartek – na parkingu znajdowało się kilka samochodów ciężarowych, wypełnionych po brzegi paletami z BlackBerry PlayBookurządzeń było około pięciu tysięcy. Tablety zniknęły w momencie kiedy kierowcy mieli przerwę i udali się na obiad. Najgorszy jest fakt, że pojazdy na swoim pokładzie nie posiadały żadnych urządzeń lokacyjnych – oznacza to najprawdopodobniej, że produktów już nie uda się odzyskać.

Policja posiada pewne dowody, które udało się zabezpieczyć i odciski palców – nie wiadomo jednak, czy te tropy do czegoś doprowadzą. Niespełna dwa miliony dolarów w porównaniu ze stratą sięgającą 485 milionów wywołaną słabo sprzedającymi się PlayBookami, wydają się być niczym. Z drugiej strony, dla coraz gorzej radzącego sobie przedsiębiorstwa, jest to kolejny cios w plecy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel