0

Tablet od Google zadebiutuje w przeciągu najbliższych 6 miesięcy?

Eric SchmidtPodczas ostatniego wywiadu przeprowadzonego z Ericiem Schmidtem, jednym z przedstawicieli Google, uzyskaliśmy informacje, że przedsiębiorstwo pracuje nad przygotowaniem nowego urządzenia mobilnego i że ma to być tablet najwyżej jakości. Nie chcę oczywiście zapeszać i twierdzić, że może w końcu doczekamy się godnego rywala dla iPadów, ale jeżeli Google za coś się bierze, to przeważnie odnoszą sukces. Oczekiwać możemy, że Motorola będzie odpowiedzialna za przygotowanie urządzenia, jak bowiem z pewnością pamiętacie, przedsiębiorstwo zostało wykupione przez Google i z pomocą internetowego giganta, na pewno uda im się stworzyć coś o wiele lepszego niż XOOM, który okazał się niewypałem.

Erich Schmidt jasno stwierdził, że Google nie zbuduje tabletu, tylko wypuści go na rynek pod swoją marką, będzie więc współpracować z różnymi partnerami, nie wiadomo jak dużą rolę odegra w tym Motorola. Niespodzianką byłoby gdyby na urządzeniu nie znalazł się Android – chociaż z drugiej strony, dla Google może to być świetny moment, aby zaprezentować wersję Chrome OS przeznaczoną na tablety.

Co do specyfikacji, nie mamy pojęcia jak tablet ma wyglądać – jako, że jego premiera została zapowiedziana na okres najbliższych sześciu miesięcy, jakiekolwiek informacje powinny wyciec w najbliższym czasie i na pewno wam je przekażemy. Jedyne co można uznać za pewnik to fakt, że Google pracuje nad swoją własną alternatywą znanego z iOS Siri – w wersji googlowskiej aplikacja nazywała będzie się najprawdopodobniej Majel.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel