0

Pierwsze wrażenia: Acer Iconia TAB A100

Acer Iconia TAB A100Tym razem w moje ręce trafił najmniejszy z rodziny tabletów Acer Iconia Tab, a mianowicie model oznaczony numerkiem A100. To siedmiocalowe i ważące zaledwie 410 gram urządzenie jest równie wydajne jak recenzowany niedawno na ramach naszego serwisu dziesięciocalowy Acer Iconia Tab A501, jest więc urządzeniem jak najbardziej godnym polecenia wszystkim tym z was, którzy wolą bardziej kompaktowe rozwiązania. Po kilku dniach naprawdę aktywnego użytkowania mogę szczerze przyznać, że jest to jedno z lepszych urządzeń pośród wszystkich popularnych tabletów wyposażonych w procesor Tegra 2 oraz system Android Honeycomb 3.2.

Pudełko i jego zawartość
Acer jak zwykle zadbał o to, aby pudełko, w którym znalazł się ich tablet dobrze się prezentowało – posiada prostą jednak ciekawą stylizację i sprawia naprawdę pozytywne wrażenie. W jego wnętrzu możemy znaleźć standardowe wyposażenie – kabel USB, ładowarkę oraz kilka niezbędnych papierów takich jak instrukcja oraz karta gwarancyjna. Zasmucić może ponownie fakt, że urządzenia takiej klasy nie wyposażono w kabel HDMI, nie mówiąc już o słuchawkach…

Budowa zewnętrzna
Co do samego wyglądu tabletu Iconia Tab A100, to prezentuje się on naprawdę wyśmienicie – dobrze wyprofilowane krawędzie, ekran odpowiednio dopasowany do obudowy i klawisze rozmieszczone tak, że korzystanie z nich jest niezwykle wygodne. Na tylnej ścianie urządzenia znajduje się jedynie aparat wraz z lampą błyskową oraz logo producenta na samym środku. Warto zwrócić uwagę na przebiegający z dolnego do górnego narożnika wzór, dodatkowy poprawiający ogólną estetykę tabletu.

Acer Iconia TAB A100

Przednia strona urządzenia zarezerwowana jest praktycznie całkowicie dla wyświetlacza – producent umieścił tutaj dodatkowo przycisk BACK, który umożliwia nam przejście do ekranu głównego oraz mniejszy aparat służący przede wszystkim do wideokonferencji. Spód urządzenia został dosyć gęsto wypełniony różnymi slotami – od lewej strony jest to przycisk reset, następnie wejście mikroHDMI, port stacji dokującej, slot mikroUSB i gniazdo zasilania. Pomiędzy nimi znaleźć możemy także dwa małe głośniczki, które zapewniają naprawdę dobrą jakość dźwięku. Górna strona urządzenia to natomiast mikrofon, przycisk POWER oraz wejście na standardowe słuchawki.

Acer Iconia TAB A100

Lewy bok tabletu nie został zagospodarowany, na prawym natomiast znajdziemy przełącznik blokujący automatyczną rotację ekranu, regulację głośności oraz małą zaślepkę, pod którą umieszczono wejście na karty mikroSD (w wersji A101 mieści się tutaj także wejście na kartę SIM).

Acer Iconia TAB A100

Pierwsze wrażenia
Iconia Tab A100 to już drugi tablet Acera, który trafił w moje ręce i jak na razie uważam, że azjatycki producent jest klasą samą dla siebie jeżeli chodzi o urządzenia mobilne. Już na pierwszy rzut oka widać, że wytwórca wyciągnął bardzo wiele wniosków z modeli dziesięciocalowych i w wersji bardziej kompaktowej starał się uniknąć popełnianych wcześniej błędów. Dzięki temu, otrzymaliśmy bardzo dobrze wyprofilowane, świetnie leżące w ręce urządzenie, które jest na tyle lekkie, że nawet po wielu godzinach użytkowania nie będziemy odczuwali dyskomfortu. Serce tabletu, którym jest dwurdzeniowy procesor Tegra 2 o częstotliwości 1GHz sprawia, że Android Honeycomb działa na nim niezwykle płynnie, podobnie jak wszystkie najpopularniejsze aplikacje i najnowsze gry dostępne w oficjalnym sklepie Androida. Podczas aktywnego użytkowania tabletu, testowania różnych programów, surfowania po internecie, przeglądania multimediów i ciągle aktywnej sesji WiFi, bateria bez problemu wytrzymuje około 5-6 godzin, co było dla mnie naprawdę pozytywnym zaskoczeniem, szczególnie, że jej pojemność (1530mAh) nie jest bardzo imponująca.

Acer Iconia TAB A100

W przeciągu tych kilku ostatnich dni kiedy miałem możliwość testowania Acera Iconia Tab, urządzenie ani razu nie sprawiło żadnych trudności – występujące sporadycznie w modelu A501 spowolnienia pracy, czy też niespodziewane zamknięcia aplikacji nie miały miejsca, co także pozytywnie wpływa na ogólny odbiór działania tabletu.

Acer Iconia TAB A100

Jedyne mankamenty jakie do tej pory zauważyłem, to podatność tylnej obudowy na zarysowania (Acer Iconia Tab A501 i jego metalowe wykończenia sprawiały wrażenia o wiele bardziej masywnych) oraz zaskakująco przeciętny kąt widzenia – kiedy patrzymy na tablet od spodu lub z boku, wtedy ostrość obrazu jest niezadowalająca. Wspomnieć trzeba także o fakcie, że wyświetlacz szybko się palcuje i odbijał będzie od siebie wszystkie z możliwych źródeł światła – jest to jednak mankament praktycznie wszystkich tabletów.

Dane techniczne w pigułce

• Ekran: 7″, 1024 x 600 pikseli,
• Procesor: Tegra 2 o częstotliwości 1GHz,
• OS: Android Honeycomb 3.2,
• Łączność: WiFi, GPS,
• RAM: 1GB,
• Bateria: 1530 mAh,
• Aparaty: tylni 5MP, przedni 2MP,
• Sloty: mikroHDMI, mikroUSB, mikroSD,
• Pamięć: 8GB wbudowane,
• Waga: 410g,
• Wymiary: 195 x 117 x 13,1 mm.

Acer Iconia TAB A100

Podsumowanie „na gorąco”
Chociaż na wystawienie obiektywnej i rzetelnej oceny jest jeszcze za wcześnie, to mogę śmiało przyznać, że Acer Iconia Tab A100 wydaje się być urządzeniem idealnym dla wszystkich tych osób, które cenią sobie kompaktowość, ergonomię użytkowania, naprawdę rozbudowaną funkcjonalność oraz pewność niezawodności. Jeżeli natomiast szukasz urządzenia z obsługą kart SIM, wtedy powinieneś zdecydować się na model Iconia Tab oznaczony numerkiem A101 – posiada dokładnie tą samą specyfikację, jednak producent zadbał w nim dodatkowo o obecność łączności 3G. Wszystkich zainteresowanych najmniejszym tabletem z rodziny urządzeń mobilnych od Acera proszę o odrobinę cierpliwości – w najbliższym czasie powinna pojawić się pełna i obszerna recenzja bliżej opisująca jego poszczególne funkcjonalności.4

Autor: Damian Chmiel

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz