0

Podsumowanie tygodnia – co wydarzyło się na rynku tabletów na początku 2012 roku

Podsumowanie tygodniaJako, że dzisiaj niedziela, przyszedł czas na kolejne podsumowanie tygodnia, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z minionych siedmiu dni. Jeżeli jesteś zainteresowany co ciekawego wydarzyło się na rynku tabletów w pierwszym tygodniu 2012 roku, to serdecznie zapraszamy Cię do lektury.

Już trzeciego stycznia, w sieci pojawiły się informacje dotyczące całkowicie nowego tabletu przygotowywanego przez firmę Acer, a mianowicie A700 Full HD, który ma posiadać czterordzeniowy procesor. Jeżeli pogłoski są prawdziwe, to urządzenie ma zostać zaprezentowane w czasie zaczynających się za dwa dni targów CES.

Czwartego stycznia natomiast, XDA Developers podarował wszystkim posiadaczom Nook Color noworoczny prezent w postaci dziewiątej już odsłony CynagenModu – ROM w aktualnej wersji zwiera nieoficjalne wydanie Androida Ice Cream Sandwich. Pomimo kilku problemów, system zdaje się działać dosyć płynnie. Tego samego dnia, w sieci pojawiły się także zdjęcia pierwszego tabletu od Intela, a mianowicie modelu Medfield – urządzenie wyposażone w układ mobilny od Intela ma być ponoć wydajniejsze od popularnej Tegry 2. Jak na razie nie wiemy zbyt dużo o tym tablecie, mamy jednak nadzieję, że na targach CES 2012 podane zostaną jakiekolwiek szczegóły.

Piąty stycznia to natomiast praktycznie stuprocentowe potwierdzenie informacji o tym, że Google poważnie myśli o wyprodukowaniu swojego własnego tabletu, który ma stać się konkurencją dla Amazon Kindle Fire. Tablet powinien pojawić się na sklepowych półkach w drugim kwartale bieżącego roku i będzie posiadał siedmiocalowy wyświetlacz, Androida Ice Cream Sandwich na pokładzie, a jego cena ma zamknąć się w 200$.

Następny dzień i następna zapowiedź. Szóstego stycznia informowaliśmy was, że firma MSI prowadzi od dłuższego czasu prace nad linią tabletów oraz notebooków, które przystosowane mają być przede wszystkim dla osób lubiących wirtualną rozrywkę i będących fanami gier wideo. Urządzenia mają być zaprezentowane już w czasie targów CES 2012. Dokładnie tego samego dnia, informowaliśmy was także, o debiutującym dokładnie dzisiaj tablecie od AT&T z obsługą łączności LTE, a mianowicie Pantech Element. Należy podkreślić między innymi naprawdę atrakcyjną cenę urządzenia – za 299$ otrzymujemy między innymi dwurdzeniowy procesor 1,5GHZ oraz aparat dający możliwość zapisu obrazu w FullHD.

W sobotę, czyli wczoraj, uzyskaliśmy informacje o kolejnej ważnej zapowiedzi przed targami CES 2012, a mianowicie niedrogim tablecie od Toshiby, którego cena ma się zamknąć w 200$. Za kwotę taką otrzymamy siedmiocalowe urządzenie, z procesorem Qualcomm Snapdragon, działające na Androidzie Honeycomb.

Dzisiaj opublikowaliśmy natomiast informację, która jest z pewnością niezwykle ważna dla wszystkich sympatyków urządzeń firmy Apple – ukazał się bowiem numer pierwszego w Polsce magazynu, który całkowicie poświęcony jest produktom tegoż właśnie przedsiębiorstwa. Mowa tutaj oczywiście o iStyle, do którego przeczytania wszystkich serdecznie zachęcamy.

Pierwszy tydzień Nowego Roku to przede wszystkim zapowiedzi całkowicie nowych urządzeń na rynku tabletów – część z nich zaprezentowana zostanie już w przyszłym tygodniu, w czasie targów CES 2012, z których na pewno zdamy wam rzetelną relację.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel