0

MasterImage prezentuje trójwymiarów ekran dla tabletów i smartfonów

MasterImageMasterImage jest firmą, zajmującą się produkcją trójwymiarowych wyświetlaczy i jednym z najczęściej wspominanych przedsiębiorstw w czasie trwającego właśnie CES 2012 w Las Vegas. Firma przygotowuje bowiem stereoskopowe ekrany 3D dla urządzeń mobilnych, a także dla użytku kinowego. Ewenementem technologii stereoskopowej jest fakt, że dla każdego widza wyświetlany jest osobny obraz, co jest z pewnością ogromną innowacją.

MasterImage tworzy auto stereoskopowe ekrany 3D od trzech do aż dziesięciu cali i to właśnie one zaprezentowane zostały podczas tegorocznych targów CES. Efekt trójwymiarowości uzyskiwany jest dzięki opatentowanej przez firmę technologii, która zapewniała będzie o wiele większy kąt widzenia, zmniejsza problem smużenia oraz rozwiązuje w pewnym stopniu efekt Moire’a. Wyświetlacze do smartfonów zaprezentowane przez przedsiębiorstwo posiadają 4.3 cala i wspierają rozdzielczość 720p.

Trójwymiarowe ekrany dla tabletów mają natomiast przekątną 10.1 cala i obsługiwać będą rozdzielczość 1900×900 pikseli. Według MasterImage pierwsze urządzenia korzystające z tejże technologii pojawiają się już w drugiej połowie bieżącego roku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel