0

ASUS PadFone – połączenie tabletu i telefonu działające na Androidzie 4.0 [wideo]

Asus PadFoneNa temat ASUS PadFone usłyszeć mogliśmy już prawie rok temu, premiera produktu jednak wielokrotnie była przesuwana i także podczas targów CES 2012 nie mieliśmy okazję, aby zobaczyć go w akcji. Przedstawiciele firmy obiecali jednak, że oryginalne połączenie tabletu oraz telefonu zostanie w końcu zaprezentowane podczas MWC 2012, eventu odbywającego się w przyszłym miesiącu.

ASUS PadFone najprawdopodobniej posiada na swoim pokładzie czterordzeniowy procesor Tegra 3, informacja ta nie została jednak jeszcze ostatecznie potwierdzona. Urządzenie wyposażone zostało w Androida 4.0 z bardzo wieloma dodatkami i modyfikacjami. Do zestawu dołączona jest także tzw. Padstation, czyli specjalna stacja dokująca dla smartfona, która zmieni go w pełnowymiarowy tablet. Całość ma być w pełni kompatybilna z oryginalną stacją dokującą wyprodukowaną specjalnie dla ASUS Transformera (tą z dodatkową baterią oraz klawiaturą).

Android 4.0 w tymże urządzeniu zawierał będzie dodatkowe podstrony, zawierające listę dedykowanych właśnie dla PadFone aplikacji. Sam smartfon posiadał będzie przekątną 4.3 cala, ekran tabletu ma natomiast 10.1 cala, a oprócz tego wyposażony jest w Bluetooth 3.0, wejście HDMI, 16GB wewnętrznej pamięci, aparat 5MP z tyłu i kilka dodatkowych opcji, które nie zostały jeszcze ujawnione.

Jak myślicie, czy koncept smartfona, który w połączeniu z odpowiednią stacją dokującą może stać się „mózgiem” całego tabletu jest rozwiązaniem przełomowym? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, będziemy musieli z pewnością jeszcze trochę poczekać.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel