1

Podsumowanie tygodnia – dowiedz się co ciekawego wydarzyło się na targach CES 2012!

Podsumowanie tygodniaDrugi tydzień 2012 na rynku urządzeń mobilnych zdominowany został praktycznie całkowicie przez Consumers Electronic Show, który właśnie dzisiaj zakończył się w Las Vegas. W czasie trwania targów mieliśmy możliwość zobaczenia ogromnej ilości naprawdę ciekawych gadżetów i nowych technologii, a także zapowiadanych od dłuższego czasu tabletów. Jeżeli jesteś ciekawy, które z nich godne są szczególnej uwagi i cieszyły się największym zainteresowaniem w czasie CES 2012 zapoznaj się z poniższym tekstem. Zapraszamy do lektury!

Dziewiątego stycznia, w końcu mogliśmy zobaczyć w akcji zapowiadanego od ponad roku Asusa Eee Pad Memo, siedmiocalowy tablet z dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 1.2GHz. Urządzenie może nie wyróżniałoby się niczym szczególnym gdyby nie fakt, że dołączony jest do niego zdalny pilot z wyświetlaczem 3D, za pomocą którego możemy sterować naszym tabletem i który jednocześnie może pełnić funkcję odtwarzacza muzyki. Tego samego dnia, w czasie konferencji prasowej na targach CES, przedstawiciel firmy Acer, dał nam możliwość krótkiego przyjrzenia się ich najnowszemu urządzeniu, które rozpoznane zostało jako Acer Iconia Tab A700. Ten czterordzeniowy tablet, pojawić ma się na półkach sklepowych jeszcze do końca tego roku.

Dziesiątego stycznia uwaga wszystkich skupiła się przede wszystkim na produkcie od Intela, który na pierwszy rzut oka wygląda jak kilkukrotnie większy smartfon z rozsuwaną klawiaturą. To połączenie tabletu i ultrabooka, posiada fizyczną, pełnowymiarową klawiaturę umożliwiającą szybkie i wygodne pisanie. Jeżeli urządzenie trafi na rynek, ma szansę spotkać się z naprawdę dużym zainteresowaniem. Tego samego dnia, miejsce miała także zapowiedź dziesięciocalowego tabletu Vizio VTAB3010 – o urządzeniu nie wiemy jak na razie zbyt wiele, należy jednak podkreślić, że posiada dosyć nietypowy, zbliżony do kwadratu kształt. Wszystkich zdziwił fakt, że w tablecie całkowicie zrezygnowano z fizycznych przycisków, nawet tych do regulacji głośności.

Kolejny dzień, czyli jedenasty stycznia, to kolejna nowinka na rynku urządzeń mobilnych. MasterImage zaprezentowało bowiem przygotowany przez siebie ekran 3D, który jeszcze w tym roku wykorzystany będzie w kilku modelach tabletów oraz smartfonów. Opracowana przez firmę technologia pozwala na produkcję nawet dziesięciocalowych ekranów o auto stereoskopowych właściwościach. Jedenasty stycznia to także kolejna, niezwykle ciekawa propozycja od Asusa, a mianowicie PadFone. Duży smartfon, posiadający najprawdopodobniej czterordzeniowy procesor, może być połączony z Padstation – stacja dokująca o przekątnej dziesięciu cali, która staje się pełnowymiarowym i w pełni funkcjonalnym tabletem. Chociaż urządzenie pokazano tylko i wyłącznie na prezentacji, to ma być zaprezentowane w czasie lutowego MWC 2012.

Czwartek, dwunastego stycznia, to kolejna duża premiera w czasie CES 2012, a mianowicie zaprezentowanie tabletu od Razera, o nazwie Project Fiona. Gadżet posiada zintegrowane kontrolery oraz drążki analogowe, dzięki czemu ma być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich fanów wirtualnej rozrywki. Jako, że tablet działa na systemie operacyjnym Windows i posiada procesor Core i7 Ivy Bridge, możliwe będzie uruchomienie na nim wszystkich najpopularniejszych gier na komputery osobiste, bez konieczności ich większej optymalizacji.

Czternastego stycznia swoje nowe urządzenie w czasie CES 2012 zaprezentowała firma Panasonic, która zaproponowała użytkownikom Skype tablet. Sam pomysł jest naprawdę bardzo ciekawy, specyfikacja urządzenia jednak nie powala. Jak twierdzi producent, urządzenie to ma ułatwić i poprawić jakość komunikacji przy użyciu jednej z najpopularniejszych aplikacji do połączeń głosowych i wideokonferencji.

Dzisiaj natomiast, zostawiliśmy już targi CES 2012 za sobą i poinformowaliśmy was, że w przeciągu najbliższych dni, posiadacze Motoroli Xoom doczekają się aktualizacji oprogramowania do Androida 4.0. Szczęściarze z tych krajów, w których aktualizacja była już dostępna, zgodnie stwierdzili, że tablet zmienił się nie do poznania – tak, jakby mieli kontakt z całkowicie innym urządzeniem.

Jak widać, początek stycznia na rynku tabletów jest niezwykle aktywny – wyraźnie pokazuje to, że urządzenia tego typu zaczynają zdobywać sobie coraz większe uznanie wśród konsumentów i sprawdzają się w swojej roli. Mamy nadzieję, że kolejny tydzień przyniesie nam jeszcze większą liczbę zapowiedzi, premier i innowacyjnych rozwiązań!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel

  • Marek

    Fajne takie podsumowania 🙂